Jaromír Jágr (vlevo) z New Jersey bojuje o puk s Romanem Josim z Nashvillu.

Jaromír Jágr (vlevo) z New Jersey bojuje o puk s Romanem Josim z Nashvillu. | foto: AP

Jágr a Eliáš získali po dvou bodech, New Jersey však k výhře nepomohli

• 60
Ve druhém zápase NHL za sebou vyprodukovali zkušení útočníci Jaromír Jágr a Patrik Eliáš dva body, naposledy díky bilanci (1+1). Zatímco ve čtvrtek slavili výhru po prodloužení na ledě Dallasu, o den později pro změnu stejným poměrem 2:3PP podlehli domácímu Nashvillu. V dalších zápasech byli vidět čeští gólmani. Ani čtyři desítky zákroků Michala Neuvirtha nepomohly Washingtonu k výhře nad Detroitem, Ondřeji Pavelcovi naopak stačilo k úspěchu Winnipegu proti Vancouveru 23 zásahů.

Podruhé ve dvou dnech přišli hokejisté New Jersey o vedení 2:1 v poslední minutě řádné hrací doby. Ve čtvrtek na ledě Dallasu výsledek ještě zvrátili v následném prodloužení, o den později v obdobné pozici proti Nashvillu již ale úspěšní nebyli.

1. Jaromír Jágr (NJD), 56z. - 48b. (17+31)
2. David Krejčí (BOS), 53z. - 45b. (11+34)
3. Jiří Hudler (CGY), 54z. - 42b. (14+28)
4. Jakub Voráček (PHI), 55z. - 38b. (14+24)
5. Radim Vrbata (PHX), 52z. - 36b. (12+24)
6. Martin Hanzal (PHX), 49z. - 35b. (14+21)
7. Patrik Eliáš (NJD), 41z. - 33b. (11+22)
8. T. Plekanec (MTL), 54z. - 31b. (16+15)
9. Ondřej Palát (TBL), 54z. - 31b. (11+20)
10.M. Židlický (NJD), 55z. - 29b. (8+21)

Svou druhou trefu večera totiž v 62. minutě oslavil kapitán Predators Shea Weber a druhý bod tak zůstaly v Nashvillu. Kanadský reprezentační obránce se poprvé zapsal mezi střelce už v 7. minutě.

Prostřední dvacetiminutovka však patřila Devils. Nejprve brankáře Cartera Huttona v 33. minutě nachytal střelou švihem na lapačku z levého kruhu Patrik Eliáš, asistenci si připsal Jaromír Jágr. V 39. minutě si pak oba borci prohodili role. Eliáš asistoval a Jágr skóroval pohotovou střelou z otočky po výpadu zpoza branky.

New Jersey tak vstupovalo do třetí třetiny za vedení 2:1. O tom, že se ale nakonec bude prodlužovat, rozhodl v čase 59:49 útočník David Legwand a obrat domácích v nastavení završil zmiňovaný Weber, jenž byl zvolen první hvězdou zápasu před autorem vyrovnávací trefy Legwandem a hostujícím Jágrem.

Neuvirth čelil kanonádě Detroitu

Ke svému teprve čtvrtému lednovému zápasu v pátek nastoupil gólman Michal Neuvirth. Přestože předvedl 42 zákroků a v penaltovém rozstřelu neinkasoval v šesti ze sedmi pokusů soupeře, druhou výhru za zmiňované období si na své konto nepřipsal. Po výsledku 4:3 po samostatných nájezdech brali dva body domácí hokejisté Detroitu, kteří během 65 minut hry Washington přestříleli 45:29.

Red Wings sahali po triumfu už v řádné hrací době. Do prodloužení utkání poslal trefou až z času 59:53 nejlepší střelec NHL Alex Ovečkin.

Pro ruského reprezentanta to byla již branka s pořadovým číslem 39. V rozhodujících nájezdech se ovšem Ovečkin stejně jako dalších dvanáct exekutorů neprosadil. Jediným úspěšným střelcem byl v sedmé sérii domácí Patrick Eaves.

"Je to hodně frustrující, když jsme byli tak blízko výhře. Alespoň máme jeden bod za remízu z řádné hrací doby," řekl po zápase zklamaný Neuvirth, jenž si 42 zásahy vyrovnal osobní maximum kariéry v NHL.

Pavelec s Frolíkem přispěli k další výhře Winnipegu

Hokejisté Winnipegu urvali pod vedením nového kouče Paula Maurice už sedmou výhru z devíti zápasů, když v pátek na domácím ledě uspěli 4:3 proti Vancouveru. V šesti případech k dvoubodovému zisku za dané období pomohl Jets brankář Ondřej Pavelec. Naposledy český reprezentant pochytal 23 z 26 ran Canucks.

První hvězdou byl zvolen probuzený dvougólový útočník Winnipegu Devin Setoguchi, jenž za předešlých 25 startů docílil jen jediného zásahu. Mezi střelce se v domácím dresu pojedenácté v sezoně zapsal i Michael Frolík, jenž v 27. minutě posílal Jets do průběžného vedení 3:2. Kladenský odchovanec těžil z pasu od zadního mantinelu v podání kapitána Andrew Ladda.

Výsledky NHL

NY Rangers - NY Islanders 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
4. Boyle, 53. Brassard, 55. B. Richards, 60. McDonagh - 35. Okposo. Střely na branku: 37:39. Diváci: 18 006.

Carolina - St. Louis 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
4. Gerbe, 22. Skinner, 59. Sjomin - 10. Backes. Střely na branku: 31:28. Diváci: 16 035.

Detroit - Washington 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)
23. Miller, 39. DeKeyser, 51. Nyquist, rozhodující sam. nájezd Eaves - 16. Chimera, 49. Wellman, 60. Ovečkin. Brankář Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 45 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Střely na branku: 45:29. Diváci: 20 066.

Nashville - New Jersey 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
7. a 62. Weber, 60. Legwand - 33. Eliáš (Jágr), 39. Jágr (Eliáš). Střely na branku: 33:26. Diváci: 17 207.

Winnipeg - Vancouver 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
7. a 58. Setoguchi, 6. Bogosian, 27. Frolík - 11. Edler, 25. Kesler, 52. Garrison. Brankář Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Střely na branku: 34:26. Diváci: 15 004.