Rozhodujcí branku slaví Eric Gelinas, Patrik Eliáš, Jaromír Jágr a Travis Zajac

Rozhodujcí branku slaví Eric Gelinas, Patrik Eliáš, Jaromír Jágr a Travis Zajac (zleva). | foto: AP

Eliáš s Jágrem zařídili výhru, Hudler s Palátem si připsali dva body

• 37
Po dvou porážkách se součtem skóre 3:10 se hokejisté New Jersey radovali z vítězství, když uspěli 3:2 po prodloužení na ledě Dallasu. Výrazně se o to zasloužili Češi, Marek Židlický (0+1), Jaromír Jágr (0+2) a autor rozhodující trefy Patrik Eliáš (1+1).

Debakl 3:7 od Rangers z utkání pod širým nebem a následnou porážku 0:3 na ledě St. Louis hokejisté New Jersey dokázali odčinit čtvrteční výhrou 3:2 po prodloužení z domácího prostředí Dallasu.

1. Jaromír Jágr (NJD), 55z. - 46b. (16+30)
2. David Krejčí (BOS), 53z. - 45b. (11+34)
3. Jiří Hudler (CGY), 54z. - 42b. (14+28)
4. Jakub Voráček (PHI), 54z. - 38b. (14+24)
5. Radim Vrbata (PHX), 52z. - 36b. (12+24)
6. Martin Hanzal (PHX), 49z. - 35b. (14+21)
7. T. Plekanec (MTL), 54z. - 31b. (16+15)
8. Ondřej Palát (TBL), 54z. - 31b. (11+20)
9. Patrik Eliáš (NJD), 40z. - 31b. (10+21)
10.M. Židlický (NJD), 54z. - 29b. (8+21)

6. Alex Ovečkin - 14 gólů

Devils byli blíže zisku dvou bodů i v řádné hrací době, když se po gólech z 11. a 30. minuty ujali dvougólového náskoku.

Prosadili se Dainius Zubrus a Travis Zajac. Prvně jmenovaného, jenž vinou zranění ve třetí třetině odstoupil ze hry, asistovali Jaromír Jágr s Markem Židlickým a u přesilovkové trefy Zajaca si připsal přihrávku Patrik Eliáš.

Stav 0:2 ale Stars dokázali umazat. Do útoku nejprve kontaktním gólem zavelel v 31. minutě kapitán Jamie Benn a vyrovnání na 2:2 se zrodilo při závěrečné hře bez brankáře. Časomíra se zastavila na 59 minutách a 8 vteřinách, když po velkém zmatku před brankářem Cory Schneiderem poslal puk do sítě Tyler Seguin.

Z následného prodloužení však uběhlo pouhých 40 vteřin, kdy diváky poslal domů hostující Patrik Eliáš. New Jersey disponovalo přesilovou hrou 4 na 3 a vše začalo u pravého mantinelu v podání Jágra, jenž si nabruslil do střelecké pozice a poslal puk na Kari Lehtonena. Eliáš byl v pravý čas na pravém místě a pohotovou dorážkou rozhodl.

"Využité přesilovky byly rozhodující. Utkání nemuselo dospět až do prodloužení, stačilo proměnit ještě nějakou z našich šancí. Využili jsme ale hlavně přesilovky, to bylo klíčové," komentoval zápas kouč vítězů Peter DeBoer, jehož svěřenci domácím dovolili jen 16 střeleckých pokusů.

Hudler a Šmíd se prosadili za Calgary

Po nezdarech 0:1 s Los Angeles a 0:3 s Edmontonem se již hokejisté San Jose napotřetí střelecky dokázali prosadit, jediným gólem na ledě Calgary však pouze zmírnili svou třetí porážku v řadě.

Flames i díky produktivitě českého dua, Jiří Hudler (1+1) - Ladislav Šmíd (0+1), brali oba body po výsledku 4:1. Rozdílovou branku utkání obstaral kapitán Calgary Mark Giordano v 24. minutě za asistence Hudlera, jenž v 59. minutě svou 14. trefou sezony ještě uzavřel skóre střelou do prázdné branky Sharks.

V útoku hostí nastoupil podruhé za sebou po návratu z dlouhodobé marodky útočník Martin Havlát. Odehrál ovšem jen 11 minut čistého hracího času a byl na ledě u dvou obdržených branek.

Palát bodoval popáté v řadě a mezi nováčky je už třetí

Svou bodovou sérii z posledních dní si opět prodloužil mladík Ondřej Palát. Naposledy asistoval u dvou branek, k výhře Tampy Bay to ale nevedlo. Po výsledku 5:3 se radovala domácí Ottawa, za kterou si jednu přihrávku připsal i Milan Michálek.

Palát si během aktuální pětidílné bodové série připsal v součtu úctyhodných devět bodů (2+7) a celkově má na kontě po 54 startech 31 zápisů (11+20), což jej řadí na třetí příčku bodování nováčků letošní sezony. Lepší bilanci mají jen jeho spoluhráč Tyler Johnson (35 bodů, 17+18) a vedoucí Nathan MacKinnon (37 bodů, 19+18) z Colorada.

Plekanec asistoval u výhry Montrealu nad rivaly z Bostonu

Tradiční souboj rivalů mezi Bostonem a Montrealem skončil překvapivě jasnou výhrou 4:1 hostujících Canadiens, kteří tak zastavili sérii čtyř výher rozjetých Bruins. V předešlých třech zápasech tým slovenského kapitána Zdena Cháry vždy nasázel šest gólů, proti kanadskému soupeři byl ale jediným úspěšným střelcem bek Dougie Hamilton. V závěru první třetiny snižoval ztrátu na 1:2.

Za asistence Tomáše Plekance, jenž tak uťal své pětizápasové čekání na zápis do statistik, se však v 32. minutě při početní převaze prosadil Brian Gionta a krátce na to zvýšil na finální rozdíl tří branek Daniel Briere.

Boston - Montreal 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
16. Hamilton - 3. Jemelin, 15. Pacioretty, 32. Gionta (Plekanec), 34. Briere. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.565.

Toronto - Florida 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
17. Franson, 21. Raymond, 21. Van Riemsdyk, 45. Kulemin, 47. Lupul, 59. Bozak - 2. Bjugstad, 14. Bergenheim, 55. Kulikov. Střely na branku: 32:38. Diváci: 19.448.

Columbus - Washington 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
17. a 33. Johansen, 13. MacKenzie, 21. Dubinsky, 45. Atkinson - 39. J. Ward, 44. Fehr. Střely na branku: 29:32. Diváci: 16.047.

Ottawa - Tampa Bay 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
2. Methot, 20. Karlsson (M. Michálek), 27. Z. Smith, 39. Turris, 47. Ryan - 24. Killorn, 53. Johnson (Palát), 58. Hedman (Palát). Střely na branku: 28:38. Diváci: 19.757.

Colorado - Minnesota 5:4 (1:1, 3:0, 1:3)
5. O'Reilly, 22. Mitchell, 30. Stastny, 36. Talbot, 58. MacKinnon - 7. a 48. Parise, 53. Granlund, 58. Pominville. Střely na branku: 32:35. Diváci: 14.697.

Calgary - San Jose 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
10. Stempniak, 24. Giordano (Hudler), 54. Monahan (Šmíd), 59. Hudler - 41. Hayes. Střely na branku: 30:28. Diváci: 19.289.

Phoenix - Buffalo 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
19. Vermette, 19. Moss (Z. Michálek) - 7. Ennis, 27. Ott, 42. Girgensons. Střely na branku: 40:28. Diváci: 13.000.

Dallas - New Jersey 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
31. Jamie Benn, 60. Seguin - 11. Zubrus (Jágr, Židlický), 30. Zajac (Eliáš), 61. Eliáš (Jágr). Střely na branku: 16:24. Diváci: 14.273.

Anaheim - Philadelphia 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
11. Maroon, 20. Getzlaf, 31. Perry, 53. Winik, 60. S. Koivu - 15. Lecavalier, 46. Read, 60. Raffl. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16.007.

Los Angeles - Pittsburgh 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
10. Kopitar - 1. Malkin, 11. Kunitz, 12. J. Jokinen, 32. Glass. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18.118.