Fotbalový rozhodčí - ilustrační foto

Fotbalový rozhodčí - ilustrační foto | foto: Reuters

Chováte se jako prasata! Rozhodčí kvůli faulům zahodil žlutou kartu

• 20
Byl to fotbalový přátelák jako z hororu. Faulovalo se tak surově, že rozhodčí Carlos Maglio ukázal osmkrát žlutou kartu a pak ji demonstrativně odevzdal kolegovi na lajně: "Od teď dávám už jen červené!"

Argentina zažila peprný zápas, o kterém se bude dlouho vyprávět.

Městští rivalové z klubů Estudiantes a Gimnasia se na hřišti chvílemi mastili jako smyslů zbavení. Fauly zezadu, nebezpečné skluzy na kolena a kotníky...

"Už mě to nebavilo. Rozhodl jsem se, že osm napomenutí stačí, proto jsem žlutou kartu odevzdal," vykládal sudí Maglio.

V Argentině má Maglio slušné renomé, proto si tenhle svérázný krok mohl dovolit. Po sérii brutálních faulů si zavolal oba kapitány a oznámil jim, k čemu se odhodlal. V oficiálním utkání by mu to samozřejmě neprošlo, ale během ligové přestávky ano.

"Nechtěl jsem, aby po sobě hráči tolik šli," vysvětlil sudí rozhlasové stanici La Red.

Záložník Israel Damonte z Estudiantes to jaksi nepochopil, uprostřed hřiště soupeře sprostě zválcoval a okamžitě viděl červenou kartu. Vyloučení v 84. minutě zapůsobilo, od té doby už k žádnému vážnějšímu incidentu nedošlo.

Jen na tribunách byla taková vřava, že museli fanoušky uklidňovat hráči i trenéři, aby se nestal průšvih.

Vášně nejsou v Argentině během přípravných zápasů ničím neobvyklým. Zvlášť pokud se utkají nenávidění konkurenti z města La Plata. Mimochodem, jejich pondělní souboj skončil 1:1, oba góly padly z pokutových kopů.

Rozhodnutí sudího Maglia můžete sledovat od času 1:35