David de Gea, brankář Manchester United, chyboval během prodloužení semifinále Ligového poháru proti Sunderlandu. Kiks si vynahradil při penaltovém rozstřelu, jenže jeho spoluhráči totálně selhali a United vypadli. | foto: Nigel Roddis, Reuters

Trapasy nekončí. Zase jsme nehráli dobře, řekl trenér Manchesteru

• 21
Když už si fanoušci fotbalistů Manchesteru United v letošní sezoně myslí, že už nemůže být hůř, dostanou další facku. A ještě bolestnější. "Nezasloužili jsme si vyhrát," uznal trenér David Moyes po vyřazení v Ligovém poháru.

Manchester zakopává v Premier League. Byť je do konce sezony daleko, ve zbývajících šestnácti kolech sotva dožene ztrátu na Arsenal, Manchester City a Chelsea.

Dojem si mohl vylepšit alespoň v jedné ze dvou anglických pohárových soutěží, ale v semifinále Capital One Cupu nestačil na Sunderland, předposlední tým ligy. Ten se ve finále 2. března utká s Manchesterem City.

"Jsem zklamaný, nehráli jsme dost dobře," poznamenal Moyes. Jeho slova o špatném výkonu příznivci musí strávit snad ještě hůř než samotný výsledek.

United ve středeční odvetě sice brzy díky Evansovi smazali manko 1:2 z prvního duelu, ale pak se téměř celý zápas jen bránili. Za stavu 1:0 se šlo do prodloužení, protože v Ligovém poháru neplatí pravidla o vstřeleném gólu na hřišti soupeře jako v Lize mistrů či Evropské lize.

V závěru hostující Bardsley zaskočil brankáře De Geu a Sunderland oslavoval. Jenže v nastavení prodloužení dal Hernández na 2:1 a následovaly penalty.

Jak krásně se rozstřel pro domácí začal, tak hrůzostrašně skončil. Sunderland nedal úvodní dvě penalty, domácí vedli po dvou sériích 1:0. Ale pak Januzaj, Jones i Raphael selhali. Ani se nedostalo na pátého exekutora soupeře.

"I kdybychom postoupili, tak bych byl z našeho výkonu zklamaný, takhle je to dvojnásobné rozčarování. Naše penalty však byly opravdu příšerné," zlobil se Moyes, který loni v létě nahradil na lavičce legendárního Alexe Fergusona.

Jeho tým bez zraněných ofenzivních opor Waynea Rooneyho a Robina van Persieho korunoval nepovedenou sezonu, v níž už vypadl i z Anglického poháru a v lize je až sedmý se čtrnáctibodovou ztrátou na vedoucí Arsenal.

Jedinou šanci na trofej tak má jen v Lize mistrů, jenže při konkurenci Bayernu, Realu, Barcelony, Paříž St. Germain či dalších anglických klubů se ani triumf v Evropě nezdá pravděpodobný, byť v osmifinále narazí na přijatelný Olympiacos Pireus.

Během středeční noci, kdy United vypadli z poháru, se vedení klubu rozhodlo koupit španělského záložníka Juana Matu z Chelsea, kde byl nepotřebný. Pozvedne však posila za víc než miliardu korun ztrápený tým?