KDO ZÍSKÁ MÍČ? Néstor, záložník Dukly, (vlevo) v souboji s příbramským

KDO ZÍSKÁ MÍČ? Néstor, záložník Dukly, (vlevo) v souboji s příbramským záložníkem Danielem Tarczalem. | foto: Michal Kamaryt, ČTK

Dukla - Příbram 1:0, poslední tým ligy prohrál venku pošesté za sebou

• 11
Po dvou remízách vybojovali fotbalisté pražské Dukly v jarní části ligové sezony první vítězství. Pokořeným celkem byla v předehrávce 19. kola poslední Příbram, na Julisce prohrála těsně 0:1. Vítězný gól vstřelil v 69. minutě krajní útočník Vojtěch Přeučil.

Příbram utrpěla venku už šestou porážku v řadě a záchrana v nejvyšší soutěži se jí může opět vzdálit. Naopak Dukla se přiblížila na jeden bod k páté Mladé Boleslavi, ta má ovšem k dobru nedělní zápas s Plzní.

Utkání Dukla versus Příbram ve videoreportáži

"Jsem spokojený s bojovností, nasazením a vůlí mužstva jít za vítězstvím, i když mu to moc nešlo. Pro ten náš fotbal ani to hřiště momentálně moc nenahrává a soupeř hrající o bytí a nebytí byl nepříjemný," uvedl po zápase Luboš Kozel, trenér Dukly.

Po dvaceti minutách se na Julisce dostala do první větší šance Příbram, ale Mašánovu a Koukalovu akci zakončil Krbeček jen do náruče domácího brankáře Rady.

Kuvajťan Aziz, který v minulém kole s Teplicemi oslavil prvoligový debut dvěma góly, byl vidět i v tomto duelu a svými průniky zaměstnával obranu domácích.

Příbram se snažila útočit, ale chyběla jí přesnost i razance. Jugasovu dalekonosnou střelu Rada vyboxoval, brankář Dukly si poté poradil i se slabým Koukalovým pokusem z otočky.

Dejvický celek si svou největší příležitost schoval až na konec prvního poločasu, když Marek štiplavou ranou protáhl hostujícího brankáře Hrušku.

Dukla mohla jít hned po přestávce do vedení, ale Přeučil prudkou hlavičkou minul branku. V 59. minutě prokličkoval pokutovým územím hostů Borek, jenž přízemním pokusem těsně minul tyč. Bývalý záložník Příbrami mířil mimo tři tyče i o chvíli později.

Domácí ožili a začali soupeře přehrávat. V 69. minutě trefil Marek halfvolejem břevno, odražený míč se dostal k Přeučilovi a ten ho zblízka dorazil do branky.

Blízko druhého úspěchu byl aktivní Borek, který nejprve po Hruškově chybě zamířil do boční sítě a poté hlavou ze slibné pozice minul. Na druhé straně měl možnost střídající Wágner, ale Rada si s jeho pokusem poradil.

Gólman Dukly pak v nastaveném čase vytáhl výborný zákrok na čáře a zachránil svému týmu těsnou výhru.

Pražané s Příbramí neprohráli ani ve čtvrtém vzájemném ligovém zápase a poprvé proti středočeskému celku udrželi čisté konto.

"Byl to zápas, kterému by slušela remíza. My jsme v podstatě měli střely, zakončení, když jsme doháněli výsledek, tak tam byly závary. Z pětky jsme netrefili bránu, samozřejmě Rada velmi dobře zachytal," řekl příbramský kouč Karol Marko.