MALIČKÝ A HABÁN. Ladislav Volešák (uprostřed) a jeho spoluhráč ze Slovácka

MALIČKÝ A HABÁN. Ladislav Volešák (uprostřed) a jeho spoluhráč ze Slovácka Libor Došek oslavují gól v teplické síti. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Teplice - Slovácko 0:4, debakl domácích režíroval Došek

• 3
Druhý domácí debakl v letošním ročníku utrpěli tepličtí fotbalisté. V 19. kole první ligy doma podlehli 0:4 Slovácku a zůstávají pouhý bod od sestupového místo. Naopak vítězové poprvé na jaře skórovali, dva góly dal útočník Libor Došek.

Utkání Teplice versus Slovácko ve videoreportáži

Teplice loni v srpnu podlehly doma Jablonci 0:4, blamáž zažily i tentokrát. Přitom měly šanci jako první, ale když ji Mahmutovič neproměnil, stihl je za to trest.

Pro Teplice je situace vážná, zvlášť když před týdnem podlehly na hřišti poslední Příbrami 1:3, předtím doma hrály s Duklou 0:0.

"Možná vás asi překvapím, ale po těch dvou předchozích zápasech konečně nemám hráčům co vytknout, aspoň co se týče srdce, nasazení a vůle po vítězství. Udělali jsme chyby, které si rozebereme," řekl po zápase teplický trenér Zdeněk Ščasný. "Ten zápas byl pomsta za to, co jsme si v těch prvních kolech dovolili, hlavně co se přístupu týče," dodal.

"Na rovinu - výsledek neodpovídá té hře. Jsem za tu výhru sice moc rád, ale Teplice měly hodně šancí," řekl hostující kouč Svatopluk Habanec.

Teplice se sice na začátku jara chtěly co nejdříve zbavit potíží se záchranou, ale za předchozí dvě kola získaly jediný bod. Změnu mělo přinést
i nové rozestavení - jen s třemi obránci a naopak s třemi útočníky. Zprvu to fungovalo. Teplice měly víc ze hry a tlačily se dopředu, jenže za devatenáct minut si vypracovaly jedinou vážnější šanci, kterou neproměnil Mahmutovič.

A pak začalo Slovácko kropit Severočechy ledovou sprchou. Rychlý brejk sice domácí obrana ještě zastavila, jenže ve vápně míč znovu vybojoval Kerbr, přistrčil ho Doškovi a Slovácko šlo do vedení. Podruhé vyškolil tým z Uherského Hradiště domácí z efektivity v 36. minutě. Přímý kop tečoval Trousil tak šikovně, že se dostal napříč vápnem až k volnému Valentovi, který poslal míč pod břevno.

Teplický tlak ještě zesílil v druhé půli, jenže hosty podržel několika výbornými zákroky brankář Melichárek. O chvíli později v 53. minutě pomohl hostům i druhý brankář, byť tentokrát nechtěně. Teplický Grigar neudržel centr po rohu, míč mu vypadl přímo k Trousilovi a hosté vedli už o tři góly.

Hned vzápětí sice teplický Vondrášek trefil zpoza vápna tyč, to už ale teplický nápor přecházel do křeče. Po 65 minutách bylo definitivně rozhodnuto. Došek měl ve vápně spoustu místa na zpracování, střelu a nakonec i druhý gól v zápase.

"Inkasovali jsme skoro ze všeho. Přitom jsme hráli docela dobře a měli i šance. Byli jsme nejenom vyrovnaným soupeřem," řekl Ščasný.