HVĚZDA ZÁPASU. Milan Baroš nastřílel proti Hradci Králové hattrick.

HVĚZDA ZÁPASU. Milan Baroš nastřílel proti Hradci Králové hattrick. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ostrava - Hradec 3:0, přímý duel o záchranu rozhodl Baroš hattrickem

• 28
Téměř deset tisíc diváků nadšeně aplaudovalo Milanu Barošovi. Jedenatřicetiletý útočník v přímém souboji dvou týmů bojujících o záchranu dal tři góly, Ostrava tak díky němu porazila Hradec Králové 3:0 a posunula se do středu tabulky.

Baroš dal svůj první hattrick v české lize, po nedávném návratu po jedenácti letech ze zahraničí to byly jeho první góly. Dočkal se ve třetím zápase.

Utkání Ostrava versus Hradec ve videoreportáži

"Vzhledem k vývoji tabulky to je vítězství nesmírně důležité, ale viděl jsem v naší hře i pasáže, kdy mi chybělo více fotbalové kvality. Baník ale měl jednoho hráče s nadstavbou, kterým byl Milan Baroš. To dnešní utkání rozhodlo," řekl ostravský trenér Martin Pulpit.

Naopak Hradec na jaře ještě neskóroval, podruhé podlehl a bude mít starosti. ¨

"Odehráli jsem velmi špatné utkání. Vstoupili jsme do zápasu tím, že jsme v páté minutě prohrávali a tím veškerá naše příprava vzala za své. Rozhodla naše špatná hra a také nadstandardní hráč Baroš, který prokázal svou kvalitu," řekl hradecký kouč Jiří Plíšek.

Ostrava potvrdil remízu z minulého týdne z Plzně, kde hrála 1:1.

Už první vteřiny zápasu naznačily, že sobotní odpoledne bude mít jednoho hlavní hrdinu. Baroš se znovu objevil hned v základní sestavě a už v úvodní minutě měl po rohu blízko ke gólu, ale míč, který se k němu snášel od hlavy jednoho ze spoluhráčů, po jeho voleji odvrátil hostující bek na roh.

Bazaly explodovaly ale nedlouho poté. Baroš ukázal, že neztratil nic ze své rychlosti, obhodil si Jánošíka, a i když mu na zádech viseli tři protihráči, špičkou míč posunul kolem brankáře Koubka v páté minutě do sítě.

Domácí pak přišli o zraněného útočníka Soukupa a po hluché pasáži se zdálo, že Hradec srovná krok. Šisler táhlou ranou ve 21. minutě vystrašil gólmana Bártu, ale míč skončil těsně nad. Po půlhodině Baník znovu ožil především díky rychlému přechodu do útoku. Výpady táhli především famózní Baroš s Kukecem. Druhý gól navíc vypadal podobně jako ten první: Hable dlouhým pasem za obranu vyslal ve 33. minutě do sóla Baroše, který tváří v tvář Koubkovi opět nezaváhal.

Hradec svůj střelecký zmar nezlomil nepřesným pokusem Harby, naopak domácí měli v závěru půle díky rychlým kontrům jasně navrch. Baroš měl na dosah i čistý hattrick, ale po Kukecově nahrávce mu z malého vápna byla brána malá. Rychlost v přechodové fázi dále dělala klíčový rozdíl mezi oběma týmy.

Po další akci aktivního Kukece se míč před brankou zamotal Barošovi mezi nohami a Kraut z malého čtverce netrefil poloprázdnou branku. Gól jistoty však Ostrava vstřelila brzy poté, když Kukec prošel s míčem na kopačce přes půl hřiště a jeho střelu do tyče dorazil zblízka do sítě Baroš.

Hradec se celé utkání snažil kombinovat a hrát líbivý  fotbal po zemi, ale k větším šancím se dostal až v závěru. Čekání na první jarní gól Východočechů neprolomil ani Harba, kterého dvakrát vychytal Bárta. Baník tak popáté v řadě neprohrál a znovu se vzdálil sestupovému pásmu. Jeho dnešní hrdina Baroš se při svém střídání dočkal ovací více než devíti tisícovek fanoušků.