Martin Fenin vydržel na hřišti jen pár minut. Ilustrační snímek

Martin Fenin vydržel na hřišti jen pár minut. Ilustrační snímek | foto: Peřina Luděk, ČTK

Slavia - Boleslav 1:1, domácím zachránil bod v závěru náhradník Mičola

• 12
Až střídající Mičola zachránil slávistické fotbalisty od šesté porážky za sebou. Vyrovnal na konečných 1:1 devět minut před koncem, když vedoucí branku Mladé Boleslavi dal v 67. minutě Štohanzl. Na vítězství slávisté čekají od 19. října, kdy v 11. kole porazili Příbram.

Utkání Slavia versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Rozhodčí Franěk domácím odpustil penaltu za ruku, hosté nastřelili v prvním poločase tyč.

Slávisté byli od začátku zápasu viditelně útočnější, jenže v zakončení jim buď chyběla přesnost, nebo je vychytal boleslavský brankář Miller.

Na druhé straně je nutné zdůraznit, že domácí v první půli zachránily od pohromy dva momenty: už v 8. minutě jim sudí Franěk odpustil penaltu za jasnou ruku Bortela a ve 41. minutě skončila dělovka hostujícího Bořila na tyči!

Slavia nastoupila se všemi čtyřmi posilami, tedy se stoperem Bortelem, záložníkem Gecovem a s útočníky Feninem a Škutkou. Naopak chyběl kapitán Kisel, který si v týdnu na tréninku poranil koleno.

A právě Gecov měl vzápětí po Bortelově ruce na hlavě gól, jenže z jasné pozice po centru Vošahlíka hlavičkoval vedle. Po chvíli domácí zahrozili z rohu, poté se dostal do šancí Škutka, ale jeho hlavička i střela nohou postrádaly důraz, navíc se předvedl gólman Miller.

Zraněný Fenin hřiště opustil už v 15. minutě a nahradil ho Škoda.

Hosté se ke slovu dostali až po pětadvaceti minutách, kdy vybojovali první roh.

Následovala utěšená střela domácího stopera Dobrotky, ale opět se vyznamenal Miller. Čtyři minuty před poločasem měli slávisté velké štěstí, když bombu boleslavského Bořila zastavila tyč.

Po přestávce dál víc útočila Slavia, ale její akce zůstávaly nedotažené. Začala také narůstat nervozita, o něco labilnější byli domácí a dopláceli na to kartami častěji.

Parádu slávisté předvedli po hodině zápasu, z pravého křídla odcentroval Vošahlík, nádherně hlavičkoval Škoda a vpravdě zázračný zákrok předvedl brankář Miller. Škoda na sebe pak upoutal pozornost dvěma nevybíravými zákroky a mohl být rád, že dohrál s pouze žlutou kartou.

V 67. minutě se osud domácích naplnil: boleslavský Magera obloučkem geniálně uvolnil Štohanzla a ten pohotově přehodil vyběhnuvšího Čontofalského.

Závěrečnou snahu nakonec domácí zúročili alespoň vyrovnáním. V nepřehledné skrumáži v boleslavské šestnáctce se nejlíp zorientoval střídající Mičola a skrz houštinu hráčů přízemní střelou skóroval.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37