Liberecký Jiří Štajner (v modrém) se snaží utéct Karolu Karlíkovi z Jihlavy.

Liberecký Jiří Štajner (v modrém) se snaží utéct Karolu Karlíkovi z Jihlavy. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Jihlava - Liberec 0:0, Štajner místo gólu trefil jen tyč

• 2
Také druhý jarní zápas jihlavských fotbalistů skončil remízou 0:0. Tentokrát doma uhráli bod Libercem, který měl hned několik slibných šancí. Například Štajner trefil tyč, a zatím se tak nezařadil do elitního Klubu ligových kanonýrů.

Utkání Jihlava versus Liberec ve videoreportáži

Jihlava přitom měla k otevření střeleckého účtu blízko už v sedmé minutě. Záložník Jungr se přes liberecké zadáky propracoval do jasné šance, kterou pokazil střelou nad břevno.

Domácí dál ukazovali dost snahy v ofenzivě a s další ranou Masopusta měl dost starostí gólman Kovář, který už před týdnem dokázal v derby s Jabloncem uhájit čisté konto.

Pak se v chladném podvečeru rozpumpovali do tempa i ligoví šampioni, kterým to trvalo půl hodiny. Po znamenité kombinaci a Rybalkově střele pokazil hostům radost výtečným zákrokem Blažek.

Brankářský veterán byl hlavní postavou dalšího dějství: zblízka si na něj při závaru nepřišli Hušek s Frýdkem a těsně před přestávkou ani Štajner, který už málem slavil jubilejní stou ligovou trefu.

Naopak domácí, kteří v posledních pěti zápasech dali jediný gól, byli v útlumu. Štajner jako by s čekáním na vstup do Klubu ligových kanonýrů nechtěl otálet: hned po poločase se připomněl další nebezpečnou křížnou ranou. A po hodině hry se neprosadil ani s hlavičkou, kterou udeřil proti Jablonci.

Šestatřicetiletý ofenzivní tahoun Liberce měl i smůlu. Za dalších sedm minut po Frýdkově centru z deseti metrů trefil tyč a Jihlava v těch chvílích vypadala bezradně.

I když po období marnosti po rychlém kontru nečekaně málem skóroval Koloušek, který byl na hřišti necelou minutu.

Pak domácí zase spoléhali hlavně na Blažka, na kterém v 75. minutě ztroskotal i útočník Rabušic, čekající na gól od loňského dubna.

"Měli jsme víc šancí než soupeř a kdybychom jednu proměnili, měli bychom určitě výhodu a zápas by se odvíjel jinak. Takhle když soupeř vycítil šanci, dokázal nám hrozit. Třeba Koloušek měl obrovskou šanci, při které jsme měli štěstí," uvedl liberecký trenér Šilhavý.

"Liberec byl většinu utkání jasně lepší než my, proto je pro nás i ten získaný bod úspěchem a bereme ho. Kvalitě Liberce jsme mohli čelit jenom bojovností, nasazením a zvládnutou taktikou. Snad i takový výsledek naše mužstvo povzbudí, hodnotil jihlavský kouč Komňacký.