Jakub Voráček z Philadelphie padá v duelu s Washingtonem. Po šesti zápasech

Jakub Voráček z Philadelphie padá v duelu s Washingtonem. Po šesti zápasech vyšel český útočník bodově naprázdno. | foto: Profimedia.cz

Voráčkova bodová série skončila, Kaberle naskočil do sestavy Montrealu

• 0
Po šesti bodově úspěšných zápasech, ve kterých posbíral celkově čtrnáct zápisů (5+9), vyšel hokejový útočník Jakub Voráček v NHL poprvé naprázdno, přestože jeho Philadelphia zvítězila 4:1 nad Washingtonem. Vytouženého návratu do sestavy Montrealu se po dvanácti duelech mezi náhradníky dočkal obránce Tomáš Kaberle, jenž hned přispěl k výhře 5:2 v Torontu.

Ukončení bodové série Voráčka mrzet nemuselo poté, co se spoluhráči vyválčil výhru 4:1 nad Washingtonem. Pro Philadelphii to byl jubilejní desátý dvoubodový zisk sezony, na který potřebovali 22 startů, a aktuálně se tak drží na posledním místě postupové osmičky do play-off Východní konference.

Češi v NHL

1. Jakub Voráček (PHI) 22 z. (8+16) - 24 b.
2. Patrik Eliáš (NJD) 19 z. (5+17) - 22 b.
3. David Krejčí (BOS) 16 z. (5+9) - 14 b.
4. T. Fleischmann (FLA) 19 z. (5+9) - 14 b.
5. Tomáš Plekanec (MTL) 20 z. (8+5) - 13b.
6. Jaromír Jágr (DAL) 19 z. (5+8) - 13 b.
7. Jiří Tlustý (CAR) 18 z. (7+5) - 12 b.
8. Radim Vrbata (PHX) 15 z. (4+8) - 12 b.
9. Martin Erat (NSH) 20 z. (3+8) - 11 b.
10. Martin Hanzal (PHX) 12 z. (7+3) - 10 b.

Flyers poslal do vedení už po 23 vteřinách hry kapitán Claude Giroux, jenž následně při přesilové hře asistoval i u branky na 2:0 od Waynea Simmondse.

V prostřední hrací části Bradena Holtbyho v brance Washingtonu překonali ještě Max Talbot a staronová posila Simon Gagne, jenž se do Philadelphie úterním přestupem vrátil z Los Angeles.

Od stavu 4:0 pro domácí branku Capitals hájil debutant ve slavné soutěži Philipp Grubauer, jenž byl na střídačce připraven na místo nemocného Michala Neuvirtha. Po jeho příchodu doznalo skóre už pouze jediné změny, když Joel Ward v 58. minutě připravil Ilju Bryzgalova o čisté konto.

V osmém zápase za sebou se do sestavy Washingtonu nevešel veterán Roman Hamrlík, nováček Tomáš Kundrátek se naopak těší z důvěry trenérů a odehrál necelých osmnáct minut čistého hracího času.

Montreal s Kaberlem v sestavě uspěl na ledě Toronta

V souboji tradičních kanadských rivalů NHL uspěli hokejisté Montrealu na ledě Toronta výsledkem 5:2 a potvrdili tak své průběžné prvenství ve Východní konferenci.

Canadiens, kteří svému soupeři vrátili nedávnou domácí prohru 0:6, rozhodli o svém triumfu až v třetí třetině, kdy nejprve v 50. minutě ukončil smírný stav 2:2 nováček Brendan Gallagher a v 55. minutě Max Pacioretty podruhé v utkání překonal brankáře Bena Scrivense.

Poslední slovo si navíc vzal střelou do prázdné branky Maple Leafs ještě Brian Gionta.

Poté, co příznaky otřesu mozku vyřadily z akce švýcarského beka Rafaela Diaze, dostal po dlouhých dvanácti duelech mezi náhradníky Canadiens šanci Tomáš Kaberle

Zkušený zadák se vrátil do akce ve známém prostředí, za Toronto totiž odehrál svých prvních dvanáct sezon v NHL. Už v pátém startu za sebou vyšel za Montreal bodově naprázdno Tomáš Plekanec, jenž si proti Maple Leafs vypracoval tři střely na branku.

Detroit neudržel těsné vedení proti LA

Hokejisté Detroitu, s českým obráncem Jakubem Kindlem v sestavě, dlouho vedli na ledě Los Angeles nejtěsnějším rozdílem. Už v 10. minutě se trefil bek Kyle Quincey, na jehož první zásah sezony domácí nemohli najít odpověď.

Stav 0:1 svítil na ukazateli skóre v aréně STAPLES Center až do 51. minuty, kdy nulu na kontě Jimmy Howarda umazal přesilovkovým gólem Jeff Carter. Když se pak v čase 55:12 prosadil ještě Anže Kopitar, zůstaly nakonec po obratu ze závěru duelu dva body v LA.

Obhájci Stanley Cupu zvítězili už popáté v řadě a posedmé z posledních osmi startů. Pro Red Wings to naopak byla šestá porážka z posledních osmi duelů.

Palmieri hattrickem sestřelil Nashville

Útočníci Corey Perry s Ryanem Getzlafem třikrát přihrávali a Kyle Palmieri slavil premiérový hattrick kariéry v NHL. Výsledkem byl triumf Anaheimu nad Nashvillem v poměru 5:1. Ducks slavili dva body už posedmé za posledních osm zápasů a s 29 body figurují na druhé příčce Západní konference za suverénním Chicagem (lídr NHL nasbíral 35 bodů).

Toronto - Montreal 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
14. McLaren, 36. MacArthur - 25. a 55. Pacioretty, 17. Jemelin, 50. Gallagher, 58. Gionta. Střely na branku: 23:40. Diváci: 19.625.

Los Angeles - Detroit 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
51. J. Carter, 56. Kopitar - 10. Quincey. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.118.

Anaheim - Nashville 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
4., 16. a 22. Palmieri, 3. Bonino, 40. S. Koivu - 30. C. Smith. Střely na branku: 28:21. Diváci: 13.630.

Philadelphia - Washington 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
1. Giroux, 5. Simmonds, 24. Gagne, 35. Talbot - 58. Ward. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.904.