Sparťanský útočník David Lafata se snaží prosadit mezi obránci Slovácka.

Sparťanský útočník David Lafata se snaží prosadit mezi obránci Slovácka. | foto: ČTK

Fotbalové Slovácko trápilo Spartu, přesto si z Prahy veze debakl

• 0
Bolavou duši budou týden léčit fotbalisté Slovácka. Vysoká prohra 0:4 na hřišti pražské Sparty na úvod jara je bude štvát i proto, že výsledkem pokazili dojem z první odehrané hodiny.

"Tomu, jak zápas dlouho vypadal, nakonec skóre vůbec neodpovídá," povzdechl si trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Papírové předpoklady stavěly jeho tým do role outsidera. Jednoho z adeptů na český titul, který ve čtvrtek zaskočil remízou londýnskou Chelsea, se však Slovácko nezaleklo. Sparta sice měla převahu, ale v počtu gólových šancí měli dlouho navrch hosté.

Po Volešákově precizním centru dokonce Došek ve 29. minutě hlavičkoval do břevna. Dvoumetrový slovácký útočník byl ze své koncovky v zápase celkově nešťastný.

"Dvě šance jsem měl fakt tutové. Je to škoda, vést jedna nula, zápas by se vyvíjel jinak. Ale to je jen kdyby," odfrkl si Došek.

"Hráč s jeho zkušenostmi by měl aspoň jednu šanci proměnit," pokáral svého svěřence trenér Habanec. "Ze začátku jsme hráli dobře takticky, dobře jsme vystupovali. Očekávali jsme, že můžeme zahrozit ze standardních situací, ale zahrozit znamená dát gól."

Kromě Doškových nezdarů v koncovce položil Slovácko hlavně výkon Petra Reinberka na levém kraji obrany. Už v závěru prvního poločasu jeho zkratu málem využil Kadlec, po zpackané malé domů upaloval sám proti brankáři Melichárkovi, ale ten jej vychytal.

Utkání Sparta versus Slovácko ve videoreportáži

Když si po hodině hry Sparta díky nástupu náhradníka Kweukeho na hrot útoku vytvořila tlak, přišly další Reinberkovy chyby. Nejprve nepostřehl dobíhajícího Zápotočného, pak neuhlídal dorážejícího Kadlece a ještě přenechal míč pro brejk Bednářovi.

Tři velké chyby za čtrnáct minut. Podíl neměl Reinberk jen na vloženém Kadlecově gólu na 2:0. "Byl nejslabším z obrany, která jinak úplně nezklamala. Petr hrál chvílemi míče, které on sám vůbec rozehrávat neměl," divil se slovácký trenér.

"Dostali jsme první gól, pak jsme vytvořili chaos a bylo zle," poznamenal útočník Došek.

Slovácku patří v tabulce devátá příčka, kterou může vylepšit příští pondělí domácím duelem proti pražské Dukle.