VE VÝSKOKU. V hlavičkovém souboji má k míči blíž Karol Karlík z Jihlavy než

VE VÝSKOKU. V hlavičkovém souboji má k míči blíž Karol Karlík z Jihlavy než příbramský Tomáš Hájovský. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Příbramský Hájovský mířil do vlastní brány, rozhodl derby pro Boleslav

• 1
Hned v prvním jarním kole fotbalové ligy na sebe narazily oba středočeské týmy. Rozhodně mohlo padnout mnohem více než jedna branka, která určila výsledek: Mladá Boleslav - Příbram 1:0.

Nabuzená Boleslav vletěla odvážně na soupeře a snad deset minut ho nepustila na svoji polovinu. Pak se probrala i Příbram a předvedla hodně sympatický výkon, oba soupeři měli k dispozici řadu slušných střeleckých šancí. Přesto středočeské derby rozhodla až vlastní branka.

Tady je její příběh.

David Jarolím se k rozehrání standardních situací během zápasu rozhodně příliš nehrnul, tentokrát však z rohového kopu odcentroval. Běžela 72. minuta, na přihrávku vyskočil Johana a po jeho prodloužení si Hájovský nešťastně srazil míč do vlastní sítě.

"Že jsem byl u vítězného gólu? Ono je to jedno, hlavně že tam spadl," řekl autor klíčového centru David Jarolím. Míč se snášel na první tyč, kam nabíhal obránce Johana.

"Chtěl jsem hlavou prodloužit balon za sebe, hrál jsem to naslepo," líčil Petr Johana. "Otočil jsem se a mohl jsem jít slavit. Dobře jsem viděl, jak se míč odrazil od soupeře do brány."

Spoluhráči začali nejzkušenějšího kolegu objímat, protože si mysleli, že je autorem gólu on. V přeplněném pokutovém území se dalo jen těžko rozpoznat, co se vlastně stalo.

"Odrazilo se mi to od nohy, nestihl jsem zareagovat a dát ji pryč," přiznal vysoký příbramský stoper Tomáš Hájovský. "Ona by pro nás remíza stejně nic moc neřešila, potřebujeme vyhrávat."

Utkání Mladá Boleslav versus Příbram ve videoreportáži

To je pravda, Příbram zůstává v tabulce poslední a nic jiného než výhry ji k záchraně nevytáhne. Z tohoto pohledu ji může těšit alespoň to, že si včera v Mladé Boleslavi vytvořila několik dobrých možností.

"Měli jsme tam plno slibných brejků, jenže bohužel jsme nic nedotáhli. Když jsem si pak dal toho vlastence, nebyl to příjemný pocit. Nikdo mi ale nic nevyčítal, to se ve fotbale někdy stává," uvedl Tomáš Hájovský.