Kyle Larson (číslo 32) při nehodě v závodu NASCAR v Daytoně.

Kyle Larson (číslo 32) při nehodě v závodu NASCAR v Daytoně. | foto: Reuters

Tragédie v Daytoně. Při hromadné nehodě byly zraněny desítky diváků

• 54
Krutou předehru měl prestižní motoristický podnik 500 mil v Daytoně. Při automobilovém závodu nižší kategorie seriálu NASCAR bylo na slavném floridském okruhu po hromadné nehodě zraněno přes třicet diváků.

V posledním kole se jeden vůz otočil do protisměru a následovala velká nehoda téměř všech účastníků. Auto Kyla Larsona se vzneslo do vzduchu a roztříštilo se o bezpečnostní bariéru, přes kterou však kusy vozu proletěly na tribunu.

Dva fanoušci utrpěli podle televizní stanice Fox vážná zranění hlavy a byli v ohrožení života. Do nemocnic bylo převezeno osmnáct lidí.

Sám jezdec vystoupil z vraku nezraněn. "V kokpitu vyšlehly plameny, ale vyskočil jsem včas. Nic se mi nestalo," podotkl Larson. Závod vyhrál Tony Stewart, který byl při pohledu do zpětného zrcátka v šoku. "Nic tak hrozného jsem v závodech ještě neviděl," řekl.

Závod takzvané Nationwide Series byl předehrou nedělního prestižního podniku 500 mil v Daytoně, který přitahuje v Americe ještě větší pozornost než jindy díky Danice Patrickové.

Americká hvězda do něj odstartuje jako první žena v historii z prvního místa. Patricková startovala i v sobotním závodu, z něhož ale po 31 kolech musela kvůli potížím s motorem odstoupit.