Hokejisté Chicaga se radují z výhry nad San Jose. Bodovali ve všech sedmnácti

Hokejisté Chicaga se radují z výhry nad San Jose. Bodovali ve všech sedmnácti duelech od začátku sezony, což je rekord NHL. | foto: AP

Chicago má i díky Rozsívalovi rekord NHL, Pittsburghu se zranil Malkin

• 1
Hokejisté Chicaga přehráli San Jose 2:1 a vytvořili nový rekord NHL. U rozdílové branky z hole Brandona Saada asistoval český zadák Michal Rozsíval. Blackhawks bodovali už v sedmnáctém utkání od startu zkrácené sezony a předčili tak zápis Anaheimu, který ovšem povedený start do sezony 2006/07 zakončil triumfem ve Stanley Cupu. V dalším duelu si Pittsburgh poradil 3:1 s Floridou, zranění ale vyřadilo hvězdného Malkina.

Už sedmnáct zápasů v řadně nikdo nedokázal porazit Chicago v řádné hrací době. Naposledy svěřenci kouče Joela Quennevillea porazili San Jose 2:1 a vylepšili tak historický ligový rekord v počtu bodově úspěšných duelů od startu sezony.

Češi v NHL

1. Patrik Eliáš (NJD) 17 z. (5+16) - 21 bodů
2. Jakub Voráček (PHI) 19 z. (7+12) - 19 b.
3. Tomáš Plekanec (MTL) 17 z. (8+5) - 13 b.
4. David Krejčí (BOS) 14 z. (4+8) - 12 b.
5. Radim Vrbata (PHX) 15 z. (4+8) - 12 b.
6. Jiří Tlustý (CAR) 15 z. (7+4) - 11 b.
7. Jaromír Jágr (DAL) 16 z. (4+7) - 11 b.
8. Martin Hanzal (PHX) 12 z. (7+3) - 10 b.
9. Aleš Hemský (EDM) 16 z. (7+3) - 10 b.
10. Jiří Hudler (CGY) 12 z. (4+6) - 10 b.

Z daných 17 představení Blackhawks 14krát triumfovali a jen ve třech případech padli po samostatných nájezdech (Anaheim 2:3SN, Vancouver 1:2SN a Minnesota 2:3SN).

S aktuálním ziskem 31 bodů tak suverénně kralují Centrální divizi, Západní konferenci a zároveň celé NHL. Pro srovnání druhý nejlepší tým soutěže, Anaheim, má na kontě bodů 25.

Chicago se utkalo se San Jose podruhé za posledních osm dní. V prvním případě uspělo 4:1, přičemž utkání se vrylo do paměti fanoušků pěstním soubojem kapitánů obou mužstev Jonathana Toewse a Joe Thorntona. Na páteční odvetu si však spoluhráči z kanadské reprezentace další vyřizování účtů nepřipravili.

Thornton se tak zapsal do statistik pouze jako asistent u první branky z 20. minuty v podání Patricka Marleaua. Chicago dokázalo srovnat krok až v 37. minutě, kdy se prosadil Viktor Stalberg. Vítězná akce se pak zrodila v úvodu třetí třetiny. Při hře v oslabení se za asistencí Michala Rozsívala a Duncana Keitha probil k brance Brandon Saad.

Pittsburgh porazil Floridu, zranění ale vyřadilo Malkina

Díky dvěma trefám ze třetí třetiny Pittsburgh v pátek porazil Floridu 3:1. V brance vítězů se představil Marc-Andre Fleury, český reprezentant Tomáš Vokoun byl připraven jako náhradník na střídačce. Výsledek zápasu ovšem zastínilo zranění hvězdného Jevgenije Malkina.

Penguins se museli obejít o svého ofenzivního tahouna v závěrečných patnácti minutách poté, co ruský útočník po střetu s Erikem Gudbransonem v pádu nekontrolovaně narazil do zadního hrazení a zůstal ležet déle než minutu na ledě.

Nakonec se však na střídačku odebral po vlastních. Zákrok dokonce nebyl oceněn žádným trestem, jak dlouho může Malkin Pittsburghu chybět zatím nebylo upřesněno.

Prvním střelcem zápasu byl až v 29. minutě floridský Mike Weaver. Penguins se prosadili v 31. minutě, kdy v přesilovce srovnal Chris Kunitz. Asistovali James Neal a zmiňovaný Malkin. Obrat domácího celku přinesla třetí dvacetiminutovka. Nejprve propálil vše co mu stálo v cestě obránce Matt Niskanen a pojistku v závěru přidal Dustin Jeffrey.

Luongo vychytal Vancouveru výhru na ledě Nashvillu

V defenzivně laděném zápase Vancouveru stačila jediná branka k vítězství na ledě Nashvillu. V 50. minutě se o ni postaral Dale Weise. Člen čtvrtého útoku se v sezoně gólově prosadil poprvé.

Třiadvaceti zákroky se v dresu Canucks blýskl zkušený brankář Roberto Luongo, pro kterého to byla druhá nula sezony a 62. kariéry v NHL. Za Vancouver jich vychytal 35 a drží klubový rekord.

Pittsburgh - Florida 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
31. Kunitz, 48. Niskanen, 56. Jeffrey - 29. Weaver. Střely na branku: 40:23. Diváci: 18 655.

Nashville - Vancouver 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka:
50. Weise. Střely na branku: 23:24. Diváci: 17 113.

Chicago - San Jose 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
37. Stalberg, 43. Saad (Rozsíval) - 20. Marleau. Střely na branku: 34:27. Diváci: 21 670.