Aidin Mahmutovič (vlevo) z Teplic se pokouší utéct Ondřeji Vrzalovi z pražské

Aidin Mahmutovič (vlevo) z Teplic se pokouší utéct Ondřeji Vrzalovi z pražské Dukly. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Teplice - Dukla 1:1, první góly fotbalového jara padly z přímých kopů

• 2
Fotbalové jaro v Česku začalo remízou Teplic s pražskou Duklou 1:1. Oba góly padly z přímých kopů. Vedení se ujali v 36. minutě hosté trefou záložníka Kaloudy, Tepličtí vyrovnali po přestávce díky přesnému zásahu středopolaře Jarolíma.

Severočeši tak zůstali v tabulce na čtrnáctém místě a o víkendu je mohou přeskočit předposlední Budějovice. Dukle hrozí to samé v případě vítězství Brna, pražský celek je ovšem šestý.

"Podařilo se nám domácí trochu zaskočit aktivitou a po zásluze jsme vedli, ale pak už to tak dobré nebylo a dopustili jsme trochu lacino vyrovnání. Bod je nakonec asi zasloužený," uznal Luboš Kozel, trenér Dukly.

Mrazivý večer s vánicí a teplotou kolem minus pěti stupňů Celsia přilákal do ochozů jen patnáct set diváků a ani předváděný fotbal je nedokázal rozehřát. Teplice sice byly aktivnější, ale jen těžko se dostávaly přes zahuštěný střed pole. Navíc Dukla byla z rychlých kontrů o dost nebezpečnější.

Utkání Teplice versus Dukla ve videoreportáži

V 10. minutě dostal dost prostoru na pravé straně Borek, jeho centr doputoval až doprostřed vápna k Bergerovi, jenže jeho střelu vykopl vybíhající brankář Grigar.

Kolmice za obranu Dukle zafungovala i v 36. minutě a byla z toho nejrušnější část prvního poločasu. Pospěch byl u míče dřív než padající Grigar, míč si posunul kolem něj, jenže brankář ho zastavil před vápnem rukou. Rozhodčí sice nakonec ukázal žlutou kartu, ale Dukla si to vynahradila. Kalouda napálil trestný kop přesně k tyči a Pražané vedli.

Teplice celý první poločas hrozily jen střelami z dálky a hned po pauze právě z prakticky totožné situace vyrovnaly. Přímý kop vybojoval Mahmutovič a v přesnou ránu do horního růžku ho proměnil Jarolím.

Pak už zápas upadl do podprůměru - Teplice se sice snažily dopředu o něco víc, ale bylo z toho jen několik nebezpečných závarů. A když v 75. minutě Mahmutovič konečně dostal míč do sítě, radost mu zkazil zdvižený praporek pomezního. I proto už zápas dospěl k remíze.

"Ze začátku nám chyběla agresivita a pohyb, nedostupovali jsme hráče. Jakoby se hráči lekli té situace, ve které jsme," hodnotil teplický trenér Zdeněk Ščasný. "Druhá půle už byla lepší, za ni jsme si bod zasloužili."