Málokterý soupeř (zde edmontonský Arcobello) dovede v souboji přetlačit Jaromíra Jágra (vlevo). | foto: AP

To je zvíře! žasl spoluhráč po Jágrově akci

• 98
Nejen vítězným gólem v prodloužení se Jaromír Jágr z Dallasu blýskl při zápase NHL v Edmontonu. Třeba kouče Glena Gulutzana ještě víc zaujala akce, kterou český veterán připravil gól pro centra Jamieho Benna.

Vypadá to, že se Jágr v novém prostředí zvolna dostává do pohody. Jeho souhra s Bennem začíná klapat. Důkaz ti dva poskytli třeba ve 34. minutě utkání týmu Dallas Stars v Edmontonu.

Benn jednoduše nahodil puk za branku, kde si ho vyzvedl Jágr. Legendární útočník s číslem 68 vezl kotouč podél hrazení směrem k modré čáře a na hřbetu si vezl takřka metrákového obránce Ladislava Šmída.

Dokonale si ho odclonil a ostrou zasekávačkou se jej zbavil. Benn poslechl Jágrovu obvyklou radu: "Nechoď mi pomáhat do soubojů. Drž se stranou." Uvolnil se a čekal.

Pomalu vplul do levého kruhu pro vhazování, kde ho zastihlo Jágrovo přistrčení. Hned vzápětí pohotovou ranou vyrovnal na 1:1. Dallaský trenér Gulutzan po utkání prohlásil: "Celá naše střídačka žasla. (Forvard) Eric Nystrom to řekl nejlíp: To je zvíře!"

Právě o této akci se kouč rozmluvil, když se ho reportéři zeptali na Jágra, který též pěkným průnikem a ranou švihem v prodloužení zařídil Dallasu vítězství 3:2. "Pořád nás překvapuje, jakým způsobem může v NHL dominovat," řekl Gulutzan.

Jágr po skvělé premiéře proti Phoenixu, v níž posbíral 4 body (2+2), zaznamenal v dalších osmi zápasech chabé dvě asistence. Brzdily ho potíže s bolavými zády a třísly, zvykal si nové spoluhráče. Ale ve středu v Edmontonu opět předvedl, že ani v necelých 41 letech ještě není zralý na penzi.