Nejvíc se na podzim mluvilo o zápase Plzeň - Sparta. | foto: Pavel Němeček, MF DNES

Derby, souboj Plzně se Spartou, duely Olomouce... Zvolte zápas podzimu

• 11
Fotbalová liga na podzim nabídla atraktivní podívanou a spoustu kvalitních zápasů. Ale jaký duel byl úplně nejlepší? Vyberte v anketě iDNES.cz, které utkání vás v první polovině tuzemské soutěže zaujalo.

Nejvíc diváků bylo na derby pražských "S". Nejvíc se mluvilo o zápase Plzeň - Sparta. Slavia dokázala dotáhnout tříbrankovou ztrátu. Nejvíc gólů nastřílela Olomouc v Příbrami. A nejkvalitnější byly dva duely Plzně proti konkurentům v boji o titul.

Ale jaký zápas byl nejlepší? Hlasujte v anketě iDNES.cz pro jedno ze šesti utkání, jak je vybrala redakce iDNES.cz.

Slavia - Jihlava 3:3

Šest gólů, ofenzivní hra na obou stranách a drama do posledních okamžiků hned na startu soutěže. Tak vypadal zápas 1. kola Slavia - Jihlava.

Ligový nováček z Jihlavy se dostal do vedení už v 8. minutě, kdy se trefil Vaculík. O necelou čtvrthodinu později hosté zásluhou Kolouška zvýšili na 2:0. A v poslední minutě prvního poločasu přidal třetí branku kapitán Tecl.

Rozhodnuto? Kdeže! Slavia se nevzdala a ve druhém poločase začala ztrátu stahovat - 69. minuta Vošahlík, 88. minuta Kisel a 90. minuta Vošahlík.

"Kdyby se hrálo ještě pět minut, tak jsme vyhráli," prohlásil Vošahlík, hvězda zápasu.

Plzeň - Sparta 1:0

V tuzemské ligové soutěži v současnosti neexistuje vyhecovanější zápas. Aktuálně dva nejlepší české týmy se srazily v 7. kolo a ve hře bylo první místo v tabulce.

Plzeň měla víc šancí, ale utkání rozhodl kontroverzní moment v závěru prvního poločasu. Domácí obránce Limberský nafilmoval pád v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil kapitán Horváth.

"Penalta nebyla v žádném případě," zlobil se sparťan Hušbauer.

Místo o fotbale se po zápase diskutovalo o penaltě. I to dokazuje, že třaskavější zápas v současností liga nezná.

Slavia - Sparta 1:0

Že derby pražských "S" netáhne jako dřív? Možná nešlo o titul, ale na žádný zápas na podzim nepřišlo víc diváků. Utkání 9. kola Slavia - Sparta vidělo přímo na stadionu 15 654 lidí.

Tradiční souboj rozhodl necelých dvacet minut před koncem zápasu slávistický stoper Latka, jenž se nejlíp zorientoval po centru z přímého volného kopu.

"Jsem šťastný, mám velkou radost," prohlásil Latka, jenž pak před fanoušky předříkával do mikrofonu slova slávistické děkovačky.

Plzeň - Jablonec 1:1

Víc gólů než Jablonec a Plzeň na podzim žádný tým nedal. V 11. kole se tak střetla dvě nejofenzivnější mužstva, která navíc bojují o titul.

Zaplněný stadion, skvělá atmosféra, dost šancí... Zápas měl na českou ligu mimořádnou kvalitu. Po hodině hry poslal domácí do vedení Čišovský, chvíli před koncem vyrovnal Beneš.

Plzeň tak nevyhrála počtvrté za sebou. Ale trenéru Vrbovi to nevadilo a v odlehčeném tónu si dělal legraci: "Jestli náš výkon proti Jablonci vypadal jako krize, tak doufám, že budou v krizi všechny týmy v lize," smál se.

Olomouc - Příbram 6:1

Sedm gólů, víc v žádném podzimním zápase nepadlo. Olomouc doma ve 13. kole rozstřílela 6:1 Příbram. Díky tomu se posunula na první místo v tabulce.

"Myslet na titul? Na to je ještě brzy," máchl rukou útočník Petr.

Na vítězství se hattrickem podílel ofenzivní záložník Ordoš, jenž si pak za své podzimní výkony vysloužil nominaci do reprezentace.

Plzeň - Olomouc 3:0

"Mezi naše kvalitní zápasy řadím hlavně ty proti Olomouci a Jablonci." To jsou slova plzeňského trenéra Vrby.

Právě utkání 14. kola Plzeň - Olomouc patřilo k vrcholům podzimu. Domácí vyhráli 3:0 a vystřídali svého soupeře v čele prvoligové tabulky. O výsledku rozhodli už v prvním poločase Kolář a Darida, po přestávce zpečetil vítězství Hora.

Stadion ve Štruncových sadech byl opět téměř vyprodaný a plzeňský kapitán Horváth si mohl libovat: "Odehráli jsme to naprosto skvěle dozadu i dopředu. Hlavně jsem rád, že jsme to zvládli v defenzivě. Přestože máme ofenzivní tým, tak se i hráči do útoku podřídili kolektivu. Vlastně kromě jedné chyby neměla Olomouc žádnou šanci. Výsledek odpovídá silám na hřišti. Byli jsme prostě lepší."