CO TO ZKOUŠÍŠ? Sparťanský záložník Peter Grajciar si klepe na čelo poté, co ostravský brankář Antonín Buček nafilmoval pád bez jakéhokoliv kontaktu s protihráčem. | foto: Michal Sváček, MAFRA

• 74
Jeden rozhodčí zahájil druhý poločas, ačkoliv na hřišti ještě nebyli všichni fotbalisté. Druhým omylem vyloučil jiného hráče. Nejpodivnější simulování předvedl ostravský brankář. Největší šanci spálil Hradec Králové. Hlasujte v anketě iDNES.cz o největší faux pas ligového podzimu.

V úterý čtenáři hlasovali o nejhezčí gól, ve středu o nejlepší zákrok. Teď se dostává na největší faux pas, které fotbalová liga na podzim nabídla.

Na výběr je pět momentů, jak je redakce iDNES.cz vybrala - jsou mezi nimi úsměvné i vážnější okamžiky. Hlasujte v anketě pro ten, který vás zaujal nejvíc.

Jaroslav Bílek

Jihlava - Plzeň 1:1, 2. kolo

Byla to nejspíš nejkurióznější chyba ligového podzimu. Rozhodčí Jaroslav Bílek zahájil druhý poločas zápasu Jihlava - Plzeň (1:1) ve chvíli, kdy na hřišti ještě nebyli všichni hráči domácích. Včetně brankáře Jaromíra Blažka.

"Vyjdu z kabiny, ještě jsem ani nestál na hřišti, natož v bráně, a najednou vidím, že rozhodčí píská do píšťalky a Bakoš střílí na prázdnou branku. Naštěstí to šlo vedle. V duchu jsem si říkal, že to snad není možný," líčil pak pobaveně Blažek.

Antonín Buček

Sparta - Ostrava 2:0, 10. kolo

Po zápase kritizoval rozhodčí, přitom sám ostravský brankář Antonín Buček chtěl sudí ošálit. Vyšlo z toho nepovedené komediální divadlo.

V 64. minutě k němu sprintoval sparťanský záložník Peter Grajciar, ale když viděl, že to k míči nestihne, zpomalil a střetu s ostravským brankářem se vyhnul. Mezi oběma hráči ke kontaktu nedošlo, přesto Buček cuknul nohou, štrejchnul o Grajciarovu holeň a upadl na zem, jako by ho slovenský fotbalista podrazil.

Sudí Drahoslav Drábek odpískal faul na Bučka a Grajciarovi důrazně domlouval...

Drahoslav Drábek

České Budějovice - Olomouc 1:0, 1. kolo

Byl to kuriózní moment, který ovšem připravil olomoucké fotbalisty o kapitána v důležitém závěru zápasu v Českých Budějovicích. Rozhodčí Drahoslav Drábek vyloučil Aleše Škerleho namísto Igora Golbana.

Stoper Golban na hranici pokutového území strčil do budějovického záložníka Filipa Rýdela. Penalta. A červená karta k tomu!

Jenomže sudí Drábek mylně vyloučil Škerleho, jenž byl od faulu asi dva metry. Olomoucký kapitán se snažil protestovat, ale po chvíli jen zakroutil hlavou a opustil hřiště.

"Diskuse žádná neproběhla, rozhodčí na ni neslyšel. Řekl jsem mu, že jsem u té situace vůbec nebyl, ale on na to nebral zřetel a dal mi červenou kartu. Co k tomu víc říct? Já bych se k tomu nechtěl víc vyjadřovat, ať si to řeší někdo jiný, kdo má k tomu pravomoc, a rozhodne," řekl Škerle po zápase.

Radek Hochmeister

Hradec Králové - Jihlava 1:1, 3. kolo

Do konce zápasu zbývalo pár minut, výsledek zápasu Hradec Králové - Jihlava byl v tu chvíli nerozhodný 1:1. Když vtom mohl rozhodnout Radek Hochmeister.

Domácí obránce stál tři metry před prázdnou bránou. To musí být gól! Ale Hochmeister z vyložené šance přestřelil. Nikdo na podzim nespálil větší gólovou příležitost.

Královéhradečtí brankáři

Chyba se stane, ale brankáři Hradce Králové měli nešťastných momentů hned několik.

Jiří Lindr v zápase proti Plzni (0:3) neudržel centr po rohovém kopu, ze kterého následně padl gól. Stejný gólman inkasoval lacinou branku od jabloneckého Jana Kopice (2:2). A do třetice chyboval Tomáš Koubek, jenž pustil snadnou střelu libereckého Jiřího Štajnera (2:2).

Každý z těchto momentů by aspiroval na nejnešťastnější zákrok podzimu.

Na obranu hradeckých brankářů - rozhodně nejsou nejslabším článkem mužstva. Východočeské mužstvo naopak inkasovalo z týmů bojujících o záchranu nejméně gólů. Ale ve střílení branek jsou horší jen Příbram a České Budějovice.

Kdo podle vás předvedl největší faux pas podzimu?