BOSENSKÝ OBJEV. Emir Halilovič je příjemným překvapením v sestavě Hradce, v utkání s Jabloncem se prosadil i střelecky. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Jablonec - Hradec Králové 3:2, po obratu obrat a domácí jsou první

• 3
Vedli, prohrávali a nakonec přece jen zvítězili. Fotbalisté Jablonce i přes komplikace porazili doma Hradec Králové 3:2 a poskočili do čela tabulky o bod před Plzeň, která má však zápas k dobru. Dvěma góly pomohl domácím nejlepší střelec ligy David Lafata.

"Doufali jsme, že bychom mohli získat minimálně bod. V úvodu jsme dostali branku podobnou té, kterou jsme inkasovali v prvním zápase doma. Dokázali jsme zápas otočit, ale bohužel před přestávkou jsme svou nedůsledností nechali soupeře brankou do šatny vyrovnat," litoval hradecký kouč Jiří Plíšek.

Utkání Jablonec versus Hradec Královéve videoreportáži

Jablonec, který z předchozích osmi domácích zápasů v této sezoně vyhrál jen tři, odstartoval náporem a hned po šesti minutách otevřel skóre. Hostující obrana trestuhodně zapomněla při rohovém kopu na Lafatu a nejlepší kanonýr minulé sezony střelou na přední tyči otevřel skóre. Vedoucí branka ale favoritovi spíše uškodila.

Hradec se inkasovaným gólem nenechal zdeptat a v 16. minutě srovnal skóre. Harba se zasekávačkou zbavil Jablonského a se štěstím nepříliš povedenou střelou na zadní tyč srovnal.

"Votroci" sebevědomě kombinovali a v 27. minutě otočili stav. Hochmeister z pravé strany nacentroval do vápna a druhý z Bosňanů v hostující sestavě Halilovič přesnou hlavičkou k tyči překonal Valeše.

Domácí brankář poté zlikvidoval Šislerovu střelu a stejného hráče pak jen špatné zpracování připravilo o gólovou šanci. Domácím se navíc zranil stoper Beneš, kterého musel v 37. minutě vystřídat Štochl.

Byl na hřišti jen necelých deset minut, než zařídil vyrovnání. V druhé minutě nastavení propálil vše před sebou poté, co se k němu po centru odrazil ve vápně míč.

Rozhodnutí přinesl start druhé půle. Holeš ve vápně fauloval Kovaříka, inkasoval červenou kartu a Lafata z penalty znovu převážil misky vah na stranu Jablonce. Domácí kanonýr dal Hradci osmý gól za posledních pět vzájemných zápasů a posunul se do čela střelecké tabulky.

Hradec mohl litovat, že z dobré první půle nevytěžil víc. I v oslabení byl favoritovi důstojným soupeřem a krátce po inkasované brance mohl dokonce opět srovnat. Rozhodčí zastavili samostatný únik na jabloneckého brankáře Valeše, přestože opakovaný záběr ukázal, že míč předtím nejspíš ještě neopustil hřiště. V závěru už ale hostům došly síly a na vyrovnání nedosáhli.

Jablonecký kouč Václav Kotal byl rád, že jeho svěřenci vylepšili svou domácí bilanci. "Pro nás je důležité, že jsme konečně doma dokázali vyhrát a prolomili tu nešťastnou sérii, i když se nám herně dnes příliš nedařilo. Musíme být rádi, že jsme uhráli tři body, máme čas na klidnou zimní přípravu, ve které musíme zlepšit obrannou činnost."