A JE TAM! Českobudějovický brankář Michal Daněk a záložník Boleslavi Jakub

A JE TAM! Českobudějovický brankář Michal Daněk a záložník Boleslavi Jakub Mareš se ohlížejí za míčem, který se snáší do budějovické branky. | foto: ČTK

České Budějovice - Mladá Boleslav 0:1, vítězství zařídil opět Johana

• 2
Znovu ten Johana. Po dvou gólech v minulém kole proti Dukle zařídil obránce Mladé Boleslavi svému týmu hlavičkou další vítězství, tentokrát 1:0 v Českých Budějovicích. Středočeši tak vyhráli už čtvrté z posledních pěti utkání a drží si v tabulce páté místo.

"Chtěli jsme tady bodovat, protože v tabulce pravdy jsme měli před zápasem mínus tři body. Teď jsme na nule a máme 24 bodů. Po tom začátku podzimu, kdy jsme měli hodně zraněných hráčů, jsme změnili způsob hry. Hrajeme poctivěji, obětavěji a přináší nám to body," řekl boleslavský kouč Ladislav Minář.

V sestavě Budějovic podle očekávání nefiguroval Tomáš Řepka, kterému již vypršel disciplinární trest, ovšem trenér Soukup ho zřejmě kvůli plánovanému zimnímu odchodu nenasadil.

Oba týmy se dlouho dostávaly do šancí jen po rohových kopech. Jako první zahrozili domácí, když míč po rohu propadl až k Riegelovi, který pohotově zakončoval, ale mířil jen do gólmana Millera a ten balon na brankové čáře chytil.

Utkání České Budějovice versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Po deseti minutách se dočkala rohu i hosté, Brunclík posadil míč na hlavu Johany a mladoboleslavský kapitán navázal na své dvě pondělní branky do sítě Dukly.

Budějovice se poté snažily o tlak, ale do zakončení se dostávaly složitě.

Hosté čekali na brejky a po jednom z nich měli stoprocentní šanci. Magera poslal do sóla Štohanzla, který zvolil kličku na brankáře, Daněk však situaci skvěle ustál a Štohanzl ani nezakončil.

Domácí o poločase sáhli ke dvěma střídáním, když ze hry šli Otepka a zraněný Sandro. Náhradník Linhart oživil hru Budějovic a už po 13 sekundách hry se dostal k ostré střele z úhlu.

Boleslav si však poměrně s přehledem vedení hlídala a sama byla více nebezpečná. K přímé střele se ale dostali jen Opiela a Štohanzl, jejich tvrdé pokusy z dálky však Daněk lapil. Na druhé straně si Miller poradil s pokusem Lengyela.

Deset minut před koncem se hosté více zatáhli do obrany, ale Budějovice postrádaly nápad, kterým by obranu Boleslavi zaskočily. A nedostaly se ani k tlaku v podání nakopávaných míčů na vysunutého Lengyela. Boleslav tak výhru ubránila.

Budějovický trenér Miroslav Soukup souhlasil s tím, že Johanův gól určil ráz zápasu. "Připravovali jsme se na to, že Johana je silný hlavičkář. Hráčům jsme ukazovali, že největší síla Boleslavi v minulých zápasech byla ve standardních situacích. Přesto jsme Johanu důsledně nebránili a znovu dal branku.