UPRCHNU TI. Koukal z Příbrami prchá s míčem hradeckému Rezkovi.

UPRCHNU TI. Koukal z Příbrami prchá s míčem hradeckému Rezkovi. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Příbram - Hradec 0:0, domácí nevyužili šance, ale přeskočili Ostravu

• 3
Souboj týmů ohrožených sestupem nepřinesl gól, a tedy ani vítěze. Víc gólových šancí si vytvořila Příbram, ale žádnou nevyužila. Přesto minimálně do neděle utekla z pásma sestupu, když přeskočila o bod Ostravu. Hradec Králové venku už podesáté za sebou nevyhrál.

Hosté nastoupili bez distancovaných opor Šislera a Harby a na hře to bylo znát. Jejich kombinace byly nepřesné a v první půli se dostali do nebezpečnějšího zakončení jen jednou, když z úhlu protáhl gólmana Hrušku Holeš.

Utkání Příbram versus Hradec Králové ve videoreportáži

Příbram byla nebezpečnější. Po závaru ve vápně po přímém kopu se dostal ke střele Krbeček, jeho pokus k tyči však skvěle zneškodnil brankář Koubek, který si poradil i s následnou dorážkou Trappa.

Těsně před pauzou Krbeček výbornou uličkou našel za obranou Šlapáka, ten už překonal Koubka, ale za gólmana reprezentační jednadvacítky zaskočil stoper Fukal, který odkopl míč do bezpečí.

Zatímco první půle byla spíše vyrovnaná, ve druhé si Příbram vytvořila převahu. Blízko gólu byl pravý bek Jugas, jehož dalekonosný pokus neodhadl dobře Koubek, míč však skončil na břevně. Velkou šanci měl i Wágner, ale z otočky minul branku.

A když se neujaly ani rychlé brejky Hradce a Uškovičova střela z voleje, skončil zápas dělbou bodů. Hradec v Příbrami neskóroval už posedmé v řadě. Podruhé za sebou z toho byl výsledek 0:0.