Michal Bárta

Michal Bárta | foto: Petr Janeček, MAFRA

Brankář Bárta využil šanci. Ostravské podržel a pomohl k výhře

• 0
Michal Bárta se podruhé v tomto fotbalovém ročníku postavil do branky Baníku Ostrava. Pokaždé předvedl jistý výkon, leč vždy dostal dva góly. Je tu však velký rozdíl. Zatímco v 6. kole ligy Baník doma prohrál s Olomoucí 1:2, v tom 13. v sobotu porazil Teplice 3:2.

"Je to super, že jsme konečně vyhráli, moc jsme ty body potřebovali," prohlásil Michal Bárta. "Navíc to je naše první domácí výhra v sezoně, tady musíme body získávat."

Bárta po příchodu nového trenéra Martina Pulpita už od čtvrtka věděl, že půjde do branky. A tah Ostravským vyšel. Bárta se blýskl zejména v závěru první půle, když za stavu 2:0 vyrazil Keričovu hlavičku zpod břevna.

Nebyl jste nervózní, že najednou půjdete do tak důležitého utkání?
Možná chvilku, jak jsem se to dozvěděl, ale když se zápas blížil, tak jsem byl úplně v klidu.

Do branky jste šel po tom, co Antonín Buček v předchozích dvou zápasech pustil dva laciné góly. Neměl jste obavy, jak obstojíte?
To jsem neřešil. Trenér se rozhodl pro mě a jsem rád, že mi dal šanci. Doufám, že jsem se mu odvděčil a postaví mě i příště.

Tepličtí měli hned v úvodu zápasu velkou šanci, když Kerič šel na vás úplně sám. Jak vám bylo?
Hlavně jsem se snažil vystihnout směr jeho střely. Střílel vedle, ale kdyby šel balon do branky, tak jsem přesvědčený, že bych ho měl.

Pak přišla 42. minuta a Keričova hlavička pod břevno.
Naštěstí nestřílel moc k tyčce, takže jsem stačil na balon sáhnout. Chyběly ale minuty do přestávky. Pokud by hosté snížili, měli bychom to těžké.

Utkání Ostrava versus Teplice ve videoreportáži

I tak jste to měli ještě dost složité. Vedli jste 3:0, ale soupeř pak dal dva góly. Co se stalo?
Zřejmě nám docházely síly, protože první poločas se hrál v pořádném tempu. Naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce.

Co jste si říkal, když to najednou bylo 3:2?
Pořád jsem se snažil na každou situaci soustředit, být v klidu.

Nemrzí vás, že jste znovu neudrželi nulu, k níž jste měli blízko?