ZASTAVÍM TĚ. Teplický Aidin Mahmutovič (vlevo) se snaží odebrat míč Martinu

ZASTAVÍM TĚ. Teplický Aidin Mahmutovič (vlevo) se snaží odebrat míč Martinu Pospíšilovi z Olomouce. | foto: ČTK

Teplice - Olomouc 1:1, cestu hostů na první místo zatrhl Mahmutovič

• 68
Po prvním poločase mířili do čela tabulky, nakonec však fotbalisté Olomouce remizovali v Teplicích 1:1 a zůstávají o skóre druzí za Jabloncem. Na třetí místo je navíc může odsunout Sparta, pokud večer porazí Liberec. Domácí se díky bodu zatím drží těsně nad pásmem sestupu.

Olomouc se na hřišti týmu bojujícího o záchranu ujala vedení ve 43. minutě zásluhou útočníka Petra, jenže brzy po přestávce o těsný náskok přišla. Po centru Podaného skóroval Mahmutovič a stanovil konečný výsledek 1:1.

Hostující kouč Roman Pivarník i přes ztrátu své hráče chválil: "Zahráli jsme znovu velmi dobrý zápas kombinačně, byla vidět snaha zvítězit. Škoda, že jsme nedokázali dotáhnout naše šance ke gólům, ale pořád je to plusový bod zvenku."

Olomouc se proti domácím dlouho nemohla prosadit a v úvodu zápasu se dokonce dostávala pod tlak, jenže Teplice mají nejhorší ofenzivu v lize a z několika nadějných kombinací mnoho nevytěžily.

Utkání Teplice versus Olomouc ve videoreportáži

Asi nejblíže byl gólu v 27. minutě Dolejš, který si naběhl na pravé straně vápna na zpětnou přihrávku a jeho střelu zastavil na cestě do branky až stoper Škerle.

Po půlhodině začala Sigma, která prohrála jen v úvodním kole v Českých Budějovicích, přebírat iniciativu. Poprvé zahrozila ve 33. minutě: nízký centr po rohu z pravé strany si našel na bližší tyči Klesnil, jenže trefil jen náruč brankáře Grigara. Klesnil vyšel naprázdno i o sedm minut později, kdy z otočky minul.

Olomouc ale stejně ještě před pauzou strhla vedení na svou stranu. Teplický roh ve 43. minutě odhlavičkovali obránci daleko dopředu k Navrátilovi, který se prosmýkl okolo Ljevakoviče a utíkal z vlastní poloviny sám na branku. Na hranici vápna ještě posunul doprava na Petra a přesná střela k tyči poslala Olomouc do vedení.

Hostům celou první polovinu vycházela sázka na ofsajdovou past, která zastavila spoustu akcí domácích. V 52. minutě při Vachouškově kolmici ale selhala. Na míč si po levé straně pole naběhl Podaný a jeho centr uklidil zblízka do sítě Mahmutovič.

Teplice byly i v úvodu druhého poločasu o něco aktivnější a Mahmutovič mohl obrat vzápětí dokonat, jeho utěšenou střelu ze 30 metrů ale brankář Blaha dokázal z horního rohu branky vytěsnit.

Tou dobou už zase začínala ožívat Olomouc. Domácím připravila ve vápně hned několik ošemetných situací, ale většinou pohořela na obětavých zákrocích Severočechů. Ti si vybrali pořádné okénko už jen jednou. V 75. minutě nechali projít středem Navrátila, toho ale vychytal brankář Grigar.

"Vzhledem k průběhu zápasu musíme být s bodem spokojeni. Na soupeře jsme našli recept, ale paradoxně jsme inkasovali po neuvěřitelné chybě při vlastní standardní situaci. Pak stálo hodně dřiny aspoň vyrovnat," řekl teplický trenér Zdeněk Ščasný.