Vít Beneš rozhodl gólem v závěru o dělbě bodů v utkání mezi Plzní a Jabloncem.

Vít Beneš rozhodl gólem v závěru o dělbě bodů v utkání mezi Plzní a Jabloncem. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Fanoušky Plzni trochu závidíme, přiznal jablonecký hrdina Beneš

• 7
Jabloneckého snajpra Davida Lafatu plzeňská obrana ubránila, ale Severočeši udeřili ze vzduchu. Když už se zápas blížil ke konci a Plzeň vedla po gólu stopera Čišovského z 58. minuty, pověsil se čtyři minuty před koncem do centru Kovaříka hostující stoper Beneš a vyrovnal na konečných 1:1.

"Ve vyrovnání jsem věřil. Šance na vstřelení gólu jsme měli už předtím," tvrdil 24letý jablonecký obránce Vít Beneš.

Utkání Plzeň versus Jablonec ve videoreportáži

Pomohlo vám, že se Plzeň nesoustředila na bránění výsledku a hrála pořád dopředu?
To určitě. Nám svědčí, když hrajeme proti týmu, který chce hrát fotbal. Do zabezpečené obrany bychom to měli těžké.

Možná bylo dobře, že jste vyrovnali až na konci, domácí už pak neměli příliš času na to, aby přidali další gól. Souhlasíte?
To je pravda. Viktoria nás sice na posledních pět minut zamkla, ale už jsme to přečkali.

Jak se stalo, že jste se vy jako stoper ocitl při gólové akci na hrotu?
Věděl jsem, že se zápas blíží ke konci. Na půlce jsem, tuším Kolářovi, vypíchl balon a už jsem se vysunul. Chtěl jsem pomoct týmu. První centr nevyšel, ale pak se míč dostal znovu ke Kovimu (Kovařík) a ten mě perfektně našel na zadní tyči.

Dál vedete ligu o skóre před Olomoucí, jak se to projevuje na atmosféře v kabině?
Pro nás je to parádní zpráva, že jsme se na čele udrželi i po remíze v Plzni. Panuje psychická pohoda, která nám v týdnu pomůže před sobotní domácím zápasem se Slavií. Znát je to především na naší hře. Cítíme se silní.

Máte za sebou Spartu i Plzeň, které hrají Evropskou ligu. Jak by vyznělo jejich srovnání s Jabloncem?
To se nedá srovnávat. Jsou to nejsilnější dva týmy v lize. Plzeň dokazuje svoji kvalitu v posledních dvou letech i evropských pohárech. To, co se jim povedlo v Lize mistrů, je něco fantastického. Myslím, že Plzeň teď vévodí české lize. Chodí na ni lidi, dneska tady bylo skoro 11 tisíc lidí.

Nezávidíte jim to? Jablonec vede ligu a tolik lidí u vás nechodí.
Trošku ano. U nás ani tolik diváků přijít nemůže, takovou kapacitu náš stadion nemá. Kdyby ale byl plný dům, hned by se hrálo jinak.

David Lafata před časem říkal, že ani nemáte určené prémie za titul. Už šéf klubu nějaké vypsal?
Podle mě ne, ale to nás netíží. Ani tak nejde o ty peníze. Chceme to dohrát do konce s vítězstvími.