SOUBOJ V ŠESTNÁCTCE. Za míčem se u branky Jablonce, kterou hájí Michal Špit,

SOUBOJ V ŠESTNÁCTCE. Za míčem se u branky Jablonce, kterou hájí Michal Špit, tlačí plzeňský Michal Hora (druhý zprava). | foto: Petr EretČTK

Plzeň - Jablonec 1:1, lídr srovnal v závěru a udržel se v čele tabulky

• 131
Plzeňští fotbalisté natáhli sérii bez vítězství už na čtyři zápasy. Tentokrát remizovali 1:1 s Jabloncem. Nad vedoucím týmem tabulky od 58. minuty vedli, ale nakonec je o výhru připravil Beneš, který pět minut před koncem hlavičkou vyrovnal.

Utkání Plzeň versus Jablonec ve videoreportáži

"Plzeň tak alespoň neměla šanci odpovědět," řekl jablonecký trenér Václav Kotal ke gólu ze závěru zápasu.

"Věděli jsme už před zápasem, že bez vstřeleného gólu tady těžko uspějeme. Měli jsme tam situace, po kterých jsme mohli skórovat dříve, ale jsme rádi, že to přišlo alespoň na konci a máme bod."

Plzeňský kapitán Horváth se postavil k rohovému kopu. Rozehrál ho na krátko na Rajtorala, který svému spoluhráči okamžitě přihrávku vrátil. Následný centr propadl v pokutovém území až k Čišovskému, jenž měl dost místa, a pravačkou poslal domácí tým do vedení.

Dlouho to vypadalo, že moment z 58. minuty rozhodne nejsledovanější zápas 11. kola Gambrinus ligy.

Jenomže pět minut před koncem zápasu vyrovnal Beneš. Ten usměrnil do brány centr Kovaříka. Zaplněný plzeňský stadion ztichl - fanoušci věděli, že času na zvrat už moc není.

"Zápas se mi hodnotí těžce. Ztratili jsme body, přestože jsme podali velice dobrý výkon. Na české poměry to byl nadprůměrný zápas, k čemuž přispěl svou hrou i soupeř," řekl plzeňský kouč Pavel Vrba. "Jsou zápasy, kdy si říkám, že jsou to zbytečné ztráty, jako prohry s Brnem a Příbramí, ale teď po takovém výkonu to beru. Nemáme se za co stydět," dodal.

Jablonec díky remíze alespoň dočasně udržel první příčku. Už v neděli se však před dosavadního lídra mohou dostat Olomouc a Sparta.

Ve Štruncových sadech byl k vidění svižný fotbal, hodně pěkných akcí a dost šancí. Převahu sice měla Plzeň, ale gólové příležitosti si vytvářel i Jablonec.

Tu největší spálil chvíli před koncem prvního poločasu Zoubele. Po odvážném průniku Čížka se ocitl sám před bránou, stačilo jen doklepnout míč do brány... Jenomže na poslední chvíli mu pod nohy obětavě skočil Limberský.

Další velkou šanci promrhal chvíli po přestávce Čížek, jenž se po rychlém protiútoku ocitnul za obranou domácího mužstva. Už před ním stál jen gólman Kozáčik, kterého však z hranice pokutového území nepřekonal.

Další náznaky jabloneckých šancí buď pochytal Kozáčik, nebo hosté mířili vedle brány.

Plzeň jinak měla zápas pod kontrolou a klidně mohla vyhrát. Skvělý výkon však předvedl jablonecký gólman Špit, který dostal přednost před uzdraveným Valešem. Sérií výborných zákroků se blýskl třeba ve 20. minutě. Nejdřív včas vyběhl proti Bakošovi, jenž už se dostal za obranu hostů. A následně si poradil i s nebezpečnou dorážkou.

Ještě blíž gólu byla Plzeň v 55. minutě. Horváth si všiml rozeběhnutého Rajtorala, na kterého nasměroval přesnou přihrávku. Rychlonohý reprezentační záložník už byl v jasné šanci, ale místo střely ještě přihrával na Bakoše. Ten se však přes obránce Beneše neprosadil.

Svěřenci trenéra Vrby měli navrch i poté, co vstřelili úvodní gól zápasu. Byli pohyblivější než soupeř, přesněji si přihrávali, líp kombinovali, bojovali o každý míč... Jenomže hlavička Hory se odrazila od břevna a další gól nepřidal ani žádný jeho spoluhráč.