Český reprezentant do 21 let Ondřej Vaněk bojuje v barážovém utkání proti Rusku. | foto: ČTK

Nečeká nás Real ani Barcelona, ještě budeme bojovat, říká Vaněk

• 1
Za stavu 0:1 měl český záložník Ondřej Vaněk z domácího Jablonce dvě výtečné příležitosti, ale gólem neskončila žádná z nich. Podobně zakončovali i jeho spoluhráči, a tak čeští fotbalisté do 21 let prohráli s Ruskem v prvním utkání baráže 0:2.

"Situace je nepříznivá, ale nečeká nás Real ani Barcelona. Budeme bojovat o postup," tvrdí bojovně Ondřej Vaněk.

Ukázali se Rusové tak silní, jak vás upozorňoval trenér?
Přesně tak. Mají rychlé křídelní hráče, kteří hrají pravidelně kvalitní ruskou ligu. My jsme hlavně vůbec nechytili první půli, jak bychom se báli nebo co. O přestávce jsme si vše vyříkali a druhá půle už byla od nás o něčem jiném. Bohužel Venca Kadlec nedal penaltu, já jsem měl velké šance, Wágner jednu..., snad ani kdybychom hráli do rána, tak gól nedáme.

Co chybělo, že jste aspoň jeden gól nedal?
Jak jsem střílel z vápna po nahrávce od Venci Kadlece, to jsem si asi měl míč ještě potáhnout. Škoda, zkoušel jsem to na zadní tyč a balon šel tak třicet čísel nad. Při té další střele z dálky jsem chtěl hlavně trefit bránu a kdyby to šlo o něco výš, tak to byl gól, jenž gólman to vytáhl.

Utkání Česko versus Rusko ve videoreportáži

Jak těžká bude odveta v Rusku, když musíte dát aspoň dva góly?
Prohra dva nula se bude těžko otáčet, dáme do toho ale všechno. Dívali jsme se na video, jak to vypadá v Jekatěrinburgu, kde se bude hrát. Je tam obrovská a hodně bouřlivá kulisa a do toho mají slušný náskok, nesmíme se hlavně bát jako v Jablonci v první půli. Hlavně při té pasáži okolo těch našich šancí jsme si ve druhé půlce ověřili, že se s Rusy hrát dá. Situace je nepříznivá, ale už máme něco odehráno, nečeká nás Real ani Barcelona. Budeme bojovat o postup.