PROJDU TUDY? Slovácký útočník Jan Lukáš se snaží proniknout s míčem mezi

PROJDU TUDY? Slovácký útočník Jan Lukáš se snaží proniknout s míčem mezi plzeňskými Františkem Rajtoralem (vlevo) a Vladimírem Daridou. | foto: ČTK

Vedli, trefili tyč a mají bod. Fotbalisté Slovácka překvapili v Plzni

• 1
Vyválčit v Plzni remízu? To by se snad při přízni štěstěny dalo. Ale že na hřišti jednoho z nejlepších českých týmů budou útočit na vítězství? To zřejmě žádného z fotbalistů Slovácka nenapadlo. Přesto měli při remíze 1:1 ke třem bodům blíž.

Senzace se začala rodit v 54. minutě, kdy Plzni nevyšel ofsajd systém a po Daníčkově kolmici zakončil brejk vydařenou střelou Došek. "Vzhledem k mojí rychlosti je to kuriozita. Moc takových gólů jsem nedal," usmíval se dvoumetrový čahoun.

Utkání Plzeň versus Slovácko ve videoreportáži

Plzeňský favorit srovnal za pět minut podobnou akcí. Při pokusu o ofsajd systém se zapomněl bek Kuncl, Rajtoral po Procházkově kolmici nasadil kličku brankáři Melichárkovi a skóroval do prázdné brány.

Jenže bylo to Slovácko, které mohlo ztracené vedení hned získat zpět – hlavičkující Došek prodloužil míč za obranu na Valentu, který ale v gólové šanci trefil tyč.

"To už bychom ale dneska měli Vánoce," usmíval se po zápase evidentně dobře naložený kouč Slovácka Svatopluk Habanec a přidal dva roky starou příhodu. "Tehdy jsem přijel do Plzně s Ústím, dostali jsme tady sedm gólů a ještě mi tu nabourali auto."

Teď si na Slovácko jeho tým veze zasloužený bod. "Nebývá moc často, že by si tým jako my, odvezl z Plzně bod. Ale my jsme si prohrát nezasloužili, hráli jsme organizovaně a dlouho jsme Plzeň do ničeho nepustili," zdůraznil Habanec.

A plzeňský trenér Pavel Vrba mohl jen souhlasit. Jeho tým byl lepší, jenže si nedokázali poradit s dobře organizovanou hrou soupeře. Viktorii paradoxně nakopla až inkasovaná branka. "Ofenzivní hráči měli lepší pohyb," popsal kouč Vrba největší rozdíl oproti první půli.

NEPROJDEŠ. Slovácký obránce Radek Mezlík (vpravo) vypíchává míč Radimu Řezníkovi z Plzně.

VYJDE MI TO? Plzeňský František Rajtoral (vlevo) se probíjí za míčem přes Milana Kerbra ze Slovácka.

Plzeňští hráči sice v závěru zápasu zvýšili obrátky, do velkých šancí se však příliš neprobíjeli. Až čtyři minuty před koncem Horova dělovka, která mířila do odkryté brány, trefila do hlavy Rajtorala. Tentýž hráč pak v nastaveném čase pálil vedle. "Pokud takové šance neproměníme, tak nemůžeme pomýšlet na vítězství. Celkově to ale bylo atraktivní utkání," dodal trenér Vrba.

Slovácko v pátém zápase pod koučem Habancem získalo už jedenáctý bod a v tabulce je deváté. Trenér ale připustil, že v Plzni podřídil taktiku před vlastním přesvědčením.

"Nejsem typ trenéra, který by chtěl hrát na jednoho útočníka. Jenže pokud bychom se s Plzní snažili hrát ofenzivněji, asi bychom byli rychle zabiti," řekl Habanec.