SEŠÍVANÝ HRDINA. Martin Latka se raduje z gólu, kterým v 73. minutě rozhodl...

SEŠÍVANÝ HRDINA. Martin Latka se raduje z gólu, kterým v 73. minutě rozhodl derby se Spartou. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Slavia - Sparta 1:0, derby se hrálo bez šancí, pak se trefil Latka

• 800
Další nevýrazný výkon, další porážka. Fotbalová Sparta je v krizi. V sobotu večer prohrála čtvrté utkání za sebou. A bolí nejvíc, protože se tak stalo v derby na Slavii. Nejslavnější zápas ligy rozhodl stoper Latka hlavou po centru z přímého kopu. Dlouho očekávaný zápas moc napětí nenabídl - další šance chyběly.

Utkání Slavia versus Sparta ve videoreportáži

Do konce zápasu zbývalo necelých dvacet minut, když si slávistický obránce Hubáček ve středu pole připravil míč, aby rozehrál přímý volný kop. Jeho centr doletěl do pokutového území, kde do vzduchu vyskočil Latka, jehož neuhlídal Jarošík, a hlavou nasměroval míč za záda bezmocného gólmana Vaclíka.

Slavia se dostala do vedení 1:0, a vyvrcholil tak její tlak z posledních minut.

Do vedení mohla jít už o deset minut dřív. To když sparťanský obránce Pamič předvedl hrubku v rozehrávce a nabídl Slavii obrovskou šanci. Na brankáře Vaclíka běželi Mičola a Škoda, ale nedostali se ani ke střele.

Prvně jmenovaný přihrál před prázdnou bránu Škodovi. Už to vypadalo, že domácí útočník bude doklepávat do prázdné brány, ale situaci na poslední chvíli vyřešil fantastickým obranným skluzem Hušbauer.

Jinak derby moc fotbalové krásy nenabídlo.

V prvním poločase diváci, kterých do Edenu dorazilo rekordních 15 654, neviděli jedinou větší šanci. Zaujala snad jen hlavička sparťanského obránce Švejdíka, jenž po rohovém kopu poslal míč mimo bránu.

Sparta se přes obranu soupeře, kterou bezchybně dirigoval Latka, dostávala těžko. Slávisté celých devadesát minut makali naplno, nevynechali jediný souboj, obětavě se pouštěli do skluzů. Důkazem budiž to, že kamerunský útočník Kweuke se za celé utkání nedostal ani do jedné šance.

Největší sparťanskou šancí druhého poločasu byla střela náhradníka Balaje v závěru zápasu. Tu ovšem gólman Čontofalský dokázal vytěsnit na roh.

Gólové příležitosti - až na na dvě zmiňované - si nevytvářela ani Slavia. A tak derby skončilo vítězstvím domácích 1:0.

Sparta tak prohrála čtvrtý soutěžní zápas za sebou a Slavia na ni ztrácí už jen dva body. Navíc jí v neděli a v pondělí můžou ještě víc utéct vedoucí Plzeň a Jablonec.