SKORO JAKO HULK HOGAN. Hokejový tvrďák Ryan Hollweg se v nové sezoně bude bít

SKORO JAKO HULK HOGAN. Hokejový tvrďák Ryan Hollweg se v nové sezoně bude bít za Plzeň. | foto: Martin Polívka, MF DNES

Zběsilá plzeňská mlátička: Ryan Hollweg se popral dvakrát za zápas

• 198
Stačila čtyři kola, aby českému fanouškovi naplno ukázal, co v něm dřímá. Hokejový útočník Ryan Hollweg se v neděli stačil během jediného utkání dvakrát porvat. A pokaždé vyšel ze souboje jako vítěz.

Hollweg přišel do Plzně, aby ochránil hvězdy, jako je Martin Straka nebo Tomáš Vlasák. Anebo aby probudil mužstvo v nepříznivé situaci. Své role chtěl dostát v regionálním derby na ledě Karlových Varů.

Poprvé se v polovině první třetiny (za nepříznivého stavu 0:2) pustil do Vojtěcha Kloze. Jako zběsilý pumpoval pravačkou, až mnohem většího obránce skolil k zemi. Za tento výstup dostal od dvojice hlavních rozhodčích Šindler, Lacina trest na dvě plus dvě minuty.

"Trošku se divím, že neskončil předčasně v kabině, protože měl rukavice dole," poznamenal v televizním studiu Buly spolukomentátor Martin Hosták.

Podruhé si Hollweg vyšlápl na Martina Gründlinga a i svou druhou bitku v zápase vyhrál. I tentokrát měl po celou dobu jasně navrch, ale na vítězství musel vynaložit trochu víc práce. Po tomto výstupu mu už sudí udělili trest do konce utkání.

"Angažování takového hráče je od Plzně trošku neobvyklý tah. Na druhou stranu: oni nemají moc tvrdých hráčů a spoléhají spíš na technické typy. Takže přitvrdit v obranné fázi určitě neuškodí," řekl Hosták a jedním dechem dodal: "I když dvě bitky za den..."

Plzni možná Hollwegovo představení pomohlo. Poprvé se dokázala vzepnout k obratu z 0:2 na 3:2, podruhé krátce po jeho bitce vykřesal naději na bodový zisk kapitán Straka gólem na 5:4. Vyrovnání ale nepřišlo.