MARNÁ SNAHA. Michael Rabušic, útočník Liberce, bojoval i na zemi, ale loňský

MARNÁ SNAHA. Michael Rabušic, útočník Liberce, bojoval i na zemi, ale loňský mistr přesto v Olomouci vysoko prohrál. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Olomouc - Liberec 3:0, mistr zapomněl dávat góly a znovu prohrál

• 5
Před pár měsíci prožívali mistrovskou euforii, v novém ročníku však tápou. Fotbalisté Liberce potřetí za sebou nevyhráli, když v 7. kole Gambrinus ligy podlehli 0:3 na hřišti Olomouce. Navíc potřetí za sebou nedali ani gól.

Utkání Olomouc versus Liberec ve videoreportáži

Liberci nepomohlo ani to, že se do sestavy po téměř dvou měsících vrátil Jiří Štajner. Zkušený ofenzivní záložník či útočník prodělal lehčí plicní embolii.

Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý však měl problémy s tím, koho postavit na levou stranu. Tým totiž opustil záložník Breznaník a obránce Fleišman nemohl nastoupit kvůli žlutým kartám. Poprvé si tak post levého beka vyzkoušel Brazilec Maicon.

Liberec se sice snažil být aktivnějším týmem, jenže nebezpečnější byla Olomouc. Dvakrát jí zahrozit pomohl liberecký stoper Karišik, který svými chybnými přihrávkami nadělal gólmanovi Bičíkovi hodně problémů.

V 18. minutě pak Hadaščok fauloval před vápnem Vepřeka a Olomouc dostala výhodu přímého kopu. K míči se postavil Pospíšil a technickou střelou přes zeď pod břevno překonal Bičíka.

Liberec se i poté těžko dostával do šancí, a tak do poločasu zahrozili ještě jednou domácí. Jenže před Petrem na poslední chvíli zachráňoval Maicon.

Návrat Štajnera trval do 60. minuty, než musel s poraněním kotníkem střídat. A o chvíli později už z lavičky sledoval, jak domácí zvyšují. Ordoš se prosmýkl mezi dvěma obránci, udělal kličku Karišikovi a z malého vápna s pomocí tyče skóroval.

Hosté se začali prosazovat až v poslední čtvrthodině. Nejprve utekl Rabušic, ale Blaha jeho pokus o prostřelení včasným vyběhnutím zmařil. Z následného rohu pak trefil břevno Morozenko a z dorážky jen těšně přestřelil Souza.

V 77. minutě opět odmítl skórovat Rabušic, když z dobré pozice netrefil branku Olomouce.

Skóre však nakonec přeci jen uzavřela Olomouc. Ordoš potáhl míč, poslal ho do křídla Schulmeisterovi a ten našel přesně Doležala - 3:0.

Pak došlo na další návrat. Na hřiště se po pauze zaviněnou operací kolena dostal i domácí kanonýr Klesnil.