KAPITÁN V AKCI. Slávistický lídr Karol Kisel vede míč a prochází kolem

KAPITÁN V AKCI. Slávistický lídr Karol Kisel vede míč a prochází kolem libereckého stopera Miloše Karišika. Před sebou však má dalšího protihráče - Tomáše Janů. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberec byl proti Slavii rád za bod. My měli mít tři, řekl trenér Rada

• 27
Fotbalisté Slovanu Liberec remizovali v šestém ligovém kole na domácím hřišti s pražskou Slavií 0:0. Hosté měli hlavně v prvním poločase víc ze hry a mohli litovat nevyužitých příležitostí.

Tohle že je ten Liberec, který v minulé sezoně bavil fanoušky útočnou hrou a získal mistrovský titul? Fotbalisté Slovanu mohli být za nedělní domácí remízu se Slavií rádi. Pražané byli totiž lepší. "Neodehráli jsme dobré utkání," nehledal výmluvy trenér Jaroslav Šilhavý.

"Stejně jako v posledních zápasech jsme začátek prospali. Byli jsme bez pohybu a za celý první poločas jsme se nedostali do hry. Naštěstí nás soupeř nedokázal potrestat."

V týmu Liberce proti Slavii chyběl záložník Bosančič, který prodělal střevní chřipku. Na hrotu měl naopak premiéru 18letý senegalský mladík Moustapha, vůbec se však neprosadil. "Deset statečných a jeden nešťastný," hlásal nápis na transparentu, který na začátku zápasu rozvinuli liberečtí vlajkonoši.

Utkání Liberec versus Slavia ve videoreportáži

A vzápětí bouřlivě skandovali jméno Jana Nezmara. Chtěli tím podpořit stopera, který byl ve čtvrtek vyloučen v klíčové bitvě o Evropskou ligu v Dněpropetrovsku. "Chtěl bych jim moc poděkovat, vlilo mi to energii do žil," řekl Nezmar, který se na hřišti objevil až po přestávce, kdy nahradil zraněného Keliče.

Nedá se vyloučit, že teď když už Liberec neúčinkuje v evropských pohárech, Nezmar ukončí kariéru a přesune se na post sportovního ředitele. Výkon Liberce ve druhém poločase se Slavií, kdy navíc přišel do středu zálohy brazilský hráč Souza, byl o poznání lepší. Ale žádné zásadní ohrožení to pro Slavii neznamenalo.

"Bod bereme," prohlásil záložník Lukáš Vácha. "Na našem výkonu bylo vidět, že jsme unavení a taháme nohy. Nebyl tam takový drajv, na jaký jsme zvyklí."

Hostující trenér Petr Rada, jenž v předminulé sezoně Liberec trénoval, litoval, že Slavia nevytěžila ze své hry U Nisy víc. "S výsledkem jsem nespokojen. Bod ze hřiště mistra je sice cenný, ale vzhledem k průběhu utkání jsme měli i na vítězství," uvedl Rada.

Pražané přijeli s jednoduchou taktikou. "Čekali, co budeme vymýšlet, a jelikož nemáme sil na rozdávání, kombinace se nám nedařila. Slavia chodila do protiútoků, naštěstí se jim žádný nevydařil. Nakonec je to zasloužená remíza pro obě strany," řekl Lukáš Vácha.

Liberci teď přijde velice vhod reprezentační přestávka. Má čas si vyhodnotit účinkování v evropských pohárech, oklepat se z neúspěchu a nabrat síly na ligu. "Teď už se můžeme soustředit jen na ligu a domácí pohár, ale s takovým výkonem jako proti Slavii nemůžeme uspět," varuje útočník Michael Rabušic, který se vrátil na hřiště po operaci achilovky.