RADOST MISTRŮ. Fotbalisté mistrovského Liberce slaví gól, který dal Českým Budějovicím Josef Šural. | foto: ČTK

• 13
V pokutovém území si zpracoval míč, odrazil se do vzduchu, švihl nohama a díky parádním nůžkám zařídil fotbalovému Liberci vedení. Záložník Josef Šural vstřelil nádherný gól. Podívejte se na všechny důležité momenty 5. ligového kola.

Jablonec - Sparta 1:2

Drama do posledních okamžiků přinesla dohrávka 5. kola fotbalové ligy, v níž si to Jablonec se Spartou rozdaly o první místo. Do čela tabulky nakonec poskočili sparťané, ačkoli se většinu druhého poločasu bránili a čtyři minuty před koncem inkasovali na 1:1. Úpěli pod tlakem, ale ještě dokázali znovu udeřit - v poslední minutě rozhodl Přikryl o jejich výhře 2:1.

Plzeň - Mladá Boleslav 2:0

Plzeň se dlouho nemohla prosadit, ale nakonec zápas proti Mladé Boleslavi zvládla. Gólů se dočkala poté, co na hřiště přišel Pavel Horváth, kterého trenér šetřil. Výhru 2:0 zařídili Marek Hanousek a Václav Procházka.

České Budějovice - Liberec 0:2

Liberec vyhrál na hřišti Českých Budějovic 2:0. Góly vstřelili Josef Šural a brazilský záložník Maicon. První jmenovaný se blýskl parádními nůžkami. Jihočeský tým klesl na předposlední místo.

Slavia - Brno 5:0

Uběhlo devatenáct minut a domácí fandové už podruhé oslavovali gól v brance Brna. To na trefu Milana Škody navázal kapitán Karol Kisel. Po přestávce přidali další branky Jaroslav Zmrhal, Martin Latka a znovu Kisel. Slávisté se tak dočkali první výhry v sezoně.

Slovácko - Teplice 2:1

Slovácko už není poslední. Pod novým trenérem Svatoplukem Habancem porazilo 2:1 Teplice. Sice prohrávalo, ale ve druhém poločase výsledek zásluhou Ladislava Volešáka a Libora Doška otočilo a připsalo si první výhru.

Příbram - Dukla 1:1

Příbramští fotbalisté dál čekají na vítězství. Doma jen remizovali 1:1 s Duklou. Pražský tým se ujal vedení v prvním poločase zásluhou Tomáše Borka, ale po přestávce vyrovnal příbramský Radek Dejmek.

Hradec Králové - Ostrava 1:1

Hradec Králové nevyhrál ani v pátém kole a jeho čekání na vítězství trvá už deset zápasů. Doma remizoval 1:1 s Ostravou, která dokázala odpovědět na gól Tomáše Holeše brankou Davora Kukece.

Jihlava - Olomouc 1:1

Pouze remízy zná Jihlava po návratu do ligy. Z duelu s Olomoucí si odnáší bod díky trefě Stanislava Tecla deset minut před koncem. Nerozhodně skončilo všech pět zápasů týmu z Vysočiny.