OSTŘE SLEDOVANÝ BALON. Marián Kovář ze Slovácka před teplickým Petrem Lukášem. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Slovácko - Teplice 2:1, nový trenér přinesl vítězství i posun ze dna

• 25
Fotbalisté Slovácka už nejsou v ligové tabulce poslední. Pod novým trenérem Svatoplukem Habancem porazili v 5. kole Teplice 2:1. Sice prohrávali, ale ve druhém poločase výsledek zásluhou Ladislava Volešáka a Libora Doška otočili a připsali si první výhru.

Utkání Slovácko versus Teplice ve videoreportáži

"Kluci se vydali na maximum a někteří i přes něj, protože někteří byli na střídání asi i dřív. Těší mě, že jsme fungovali tak, že bylo vidět, že chceme vyhrát. To bylo patrné ke konci, kdy jsme se dostali pod tlak, ale dokázali jsme to. I za přispění štěstí máme tři body," uvedl Habanec, trenér Slovácka.

První šance zápasu na sebe nenechala dlouho čekat. V sedmé minutě si na míč do šestnáctky naběhl Volešák, jeho střela však jen proskotačila podél brankové čáry.

Na opačné straně se probil mezi obránci Mahmutovič, zkoušel najít centrem nabíhajícího Krátkého, ale obrana Slovácka odvrátila na roh.

Hra se i nadále přelévala ze strany na stranu a po přiklepnutí Kováře pálil z dvaceti metrů Kuncl, ale ani jeho pokus síť za Grigarovými zády nerozvlnil.

Po půlhodině hry si Slovácko několikrát vyměnilo míč a prokombinovalo se do šance. Kerbr vysouval Hlúpika do pokutového území, jenže jako už několikrát předtím obrana Teplic vše vyřešila.

Hostující trenér Přerost mohl být ještě spokojenější ve 37. minutě. Po centru hlavičkoval Krátký a Melichárek vytáhl míč směřující pod břevno jen před sebe. Obrana sice znemožnila okamžitou dorážku, Vachoušek ovšem míč zkrotil a z otočky jej poslal mimo dosah bezmocného Melichárka.

Domácí mohli vzápětí vyrovnat, jenže po Grigarem vyražené střele z dálky a dorážce Kováře sebral mladému útočníkovi Slovácka druhou ligovou branku stoper Lukáš, který vykopl míč z brankové čáry.

Slovácko se zřejmě poučilo z minulého zápasu na hřišti Dukle, kde dotáhli dvoubrankové manko, a už ve 49. minutě bylo srovnáno. Po kombinaci Kováře s Kerbrem se míč dostával k Hlúpikovi, kterého srazil Rosa a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Volešák.

Slovácko znovu ožilo a diktovalo tempo utkání, ale šancí nebo střel bylo poskrovnu. Zpočátku změnu nepřinesl ani příchod Doška, jenže vytáhlý útočník, který v Teplicích dříve působil, se v 70. minutě položil do Kerbrova centru a poslal míč pod padajícím Grigarem do sítě.

Teplice obrat nesrazil a po centru Ježdíka z pravé strany měl vyrovnání na hlavě Vachoušek, ale v zakončení selhal.

Hostů bylo v té chvíli plné hřiště a Slovácko se bránilo velkému tlaku. Jenže pokus Ljevakoviče ani další snaha hostů úspěch nepřinesly.

"Po poločase jsme čekali tlak domácích a snahu o vyrovnání. Chtěli jsme zachytit začátek, ale to se nepovedlo. Chyba na levé straně vedla k průniku do šestnáctky, faulu, penaltě a srovnání skóre," uvedl teplický trenér Přerost.