Vítězslav Lavička | foto: Vít Śimánek, ČTK

Mrzí to, byli jsme blízko, litoval sparťanský kouč Lavička

• 73
Rotterdam (Od zpravodaje iDNES.cz) - Hráči zklamáním popadali na trávník, kouč sparťanských fotbalistů Vítězslav Lavička zachoval kamennou tvář. "Můžeme mluvit o tom, že je smůla dostat gól v nastavení. Ale musíme uznat, že soupeř měl kvalitu a zatlačil nás," prohlásil Lavička.

Sparta v úvodním utkání play-off Evropské ligy na hřišti Feyenoordu vedla 2:0, ale nakonec strhující zápas skončil 2:2.

"Samozřejmě, že je to zklamání, když vedete dva nula, jste blízko vítězství a pak o něj přijdete. Mrzí to mě i samotné hráče," řekl sparťanský kouč.

Jak byste utkání zhodnotil?
Asi se shodneme, že jsme viděli zajímavý zápas, padly čtyři góly. My jsme měli vydařený první poločas. Hráli jsme aktivně v obraně i dopředu. Dali jsme dva góly, měli i další šance. Ale musíme uznat, že i soupeř měl několik možností, ale ty jsme vyřešili s vypětím všech sil a díky brankáři Vaclíkovi.

A druhý poločas?
Po přestávce jsme nebyli už tak aktivní jako v první půli, soupeře povzbudil kontaktní gól. V závěru jsme se dostali hodně pod tlak.

A neustáli jste to. Proč?
Soupeřův tlak zesílil, zavřeli nás do vápna. Neudrželi jsme míč a z toho všechno pramenilo. Byli jsme blízko, kluci odvedli maximum. První půli jsme hráli účelně, po přestávce to od nás už nebylo tak kvalitní. Ale taky musíme uznat kvality Feyenoordu a nejen hledat u nás chyby. Výsledek bereme jako fakt, hlavy nevěšíme. Odveta u nás doma bude otevřená.

Jak jste viděl výkony hráčů, především Kadlece, Hušbauera a Vaclíka?
Především bych chtěl říct, že jsme podali kompaktní týmový výkon a z něj vyplynuly i velmi dobré výkony jednotlivců. Venca Kadlec dal dva góly. To mluví za všechno.

První poločas vám mohl dát hodně sebevědomí, ale vyrovnávací gól ho zase srazil. Jak to teď bude?
Většinu zápasu jsme se prezentovali zdravě sebevědomým výkonem, ale je pravda, že vyrovnávací gól nás srazil. Ale i tak mohl být celý zápas krokem k tomu, abychom získali sebevědomí do dalších zápasů.