DUKLA VEDE NAD SLOVÁCKEM. Pavel Hašek z Dukly dává první branku gólmanovi

DUKLA VEDE NAD SLOVÁCKEM. Pavel Hašek z Dukly dává první branku gólmanovi Slovácka Dušanu Melichárkovi. | foto: ČTK

Dukla - Slovácko 2:2, po bídné půli hosté zabrali a mají první bod

• 37
V poločase byli na odpis, nakonec se radují z prvního bodu sezony. Fotbalisté Slovácka vybojovali v předehrávce 4. ligového kola na hřišti pražské Dukly remízu 2:2, když po první půli prohrávali o dva góly a byli jasně horším týmem. Po přestávce se však probrali.

Duklu poslal do vedení parádním gólem Pavel Hašek a na 2:0 zvyšoval Jan Pázler, jenže Slovácko se pod vedením asistenta Jiřího Dekaře dokázalo vzchopit.

"Dukla nás přehrávala po všech stránkách," uznal po zápase Dekař. "Měla šance, nedala je. Musíte jít na to hřiště a pustit z hlavy, že prohráváte o dvě branky, a jít do toho jako za stavu nula nula."

Za dohledu budoucího trenéra Svatopluka Habance, jenž přichází z Ústí, ve druhé půli nejprve snížil svým prvním ligovým gólem Marián Kovář a poté vyrovnal Ladislav Volešák - to vše v rozmezí jedenácti minut.

Utkání Dukla versus Slovácko ve videoreportáži

Slovácko působilo od prvních minut nervózně. Ve dvanácté minutě se domácí dostali do stoprocentní šance, když Berger našel před brankou ideálním pasem Pázlera. Ten však neprostřelil gólmana Melichárka a z dorážky minul.

Další akci Dukly zakončil nepřesnou dalekonosnou střelou Malý a krátce po něm mířil těsně vedle také Přeučil. V 23. minutě už se domácí dočkali.

Berger našel z rohu Haška, který se na hranici šestnáctky opřel do míče a krásnou ranou volejem otevřel skóre. Pravý obránce se trefil už potřetí v tomto ročníku.

Po devíti minutách se aktivní mužstvo z Julisky prosadilo podruhé. Borek po další povedené kombinaci předložil míč Pázlerovi, který ve své druhé gólové šanci v zápase nezaváhal a zblízka překonal Melichárka.

Hostům se však dokonale povedl nástup do druhého poločasu. Už po dvou minutách našel Volešák před brankou Kováře a devatenáctiletý útočník si chladnokrevně připsal premiérový zásah v první lize.

Dukla mohla odpovědět deset minut po přestávce, ale Malého střela minula levou tyč. V 58. minutě proměněné Slovácko z další rychlé akce vyrovnalo. Střelec prvního gólu Kovář trefil tyč a nehlídaný Volešák dorazil míč do prázdné branky.

Kovář mohl krátce poté dokonce otočit skóre, když přes několik protihráčů prokličkoval až do pokutového území, kde po souboji s domácí obranou spadl. Rozhodčí Jílek však penaltu neodpískal.

V závěru mohl Dukle vrátit vedení z přímého kopu Hašek, ale zamířil těsně nad břevno. Na druhé straně se trefil do podobných míst Volešák. V nastaveném čase měl ještě jednu velkou šanci domácí Berger, ale Slovácko znovu podržel Melichárek.

"Stejně jako minule s Teplicemi (4:0) jsme zdůrazňovali hráčům, že není rozhodnuto a že je důležitý vstup do druhého poločasu. Zatímco se nám to před týdnem povedlo, tak teď jsme hned z prvního protiútoku inkasovali," litoval Luboš Kozel, trenér Dukly.