PLACHTÍ VZDUCHEM. Jihlavský brankář Jaromír Blažek se snaží zasáhnout letící míč. | foto: Radek Cihla, MAFRA

Hradec Králové - Jihlava 1:1, nováček zatím sbírá jen remízy

• 3
Slavia, Plzeň a teď Hradec Králové. Nováček z Jihlavy zatím ve fotbalové lize sbírá jen remízy. Tentokrát uhrál na východě Čech výsledek 1:1, přestože od 6. minutě vedl po gólu Tecla. Ale Hradec zásluhou Šislera vyrovnal.

Utkání Hradec Králové versus Jihlava ve videoreportáži

Jihlava na malšovickém stadionu nepřipomínala neprůbojného nováčka. Už po šesti minutách jí zařídil vedení Tecl po rohovém kopu Vaculíka. Jeho trefě nezabránil ani brankář Koubek, který nahradil v prvních dvou zápasech chybujícího kolegu Lindra.

Ale pak začal domácí nápor. Hradec byl celý první poločas jasně lepší a vytvářel si střelecké pozice. Například záložník Šisler vystřelil v prvním poločase pětkrát.

Právě on také vyrovnal, ve 28. minutě zakončil střelou zblízka do prázdné brány perfektní akci. Míč mu do jasné šance poslal slovenský střelec Uškovič. Trenérovi Plíškovi se tak vyplatil tah, že poslal do sestavy dva klasické útočníky - vedle Uškoviče také nejlepšího střelce minulé sezony Dvořáka.

Hradečtí však už na Šislerovu branku navázat nedokázali, byť měli několik dalších dobrých střeleckých pozic. Například skórující Šisler byl po Dvořákově sklepnutí volný v pokutovém území, pálil však vedle.

Dvakrát po sobě neuspěl ani obránce Fukal, který trefil i tyč jihlavské branky hájenou Blažkem.

I Jihlava však dokázala, že má útočnou sílu. Po centru Kolouška byl v gólové příležitosti stoper Šourek a podobně dopadl také záložník Jungr, který po skvělém uvolnění mířil nad.

Na remíze nic nezměnil ani poslední ofenzivní záchvěv Hradce: obránce Hochmeister stál jen tři metry od braány, ale v záklonu byl nepřesný.