HLAVIČKUJÍCÍ KAPITÁN. Pavel Horváth v akci během utkání s Jihlavou.

HLAVIČKUJÍCÍ KAPITÁN. Pavel Horváth v akci během utkání s Jihlavou. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Ofsajd? Nezlobte se, ale to nemám vůbec čas sledovat, řekl Horváth

• 127
741 minut. Tak dlouho trvala prvoligová série plzeňských fotbalistů bez inkasovaného gólu. Nečekaně ji protrhl až nováček nejvyšší soutěže z Jihlavy, který proti Viktorii vedl brankou Karola Karlíka 1:0. "To, že můžete inkasovat branku, čekáte v každém zápase," nedělá z ukončení série vědu plzeňský kapitán Pavel Horváth.

Utkání Jihlava versus Plzeň ve videoreportáži

"Na ukončování sérií se nehraje, jde o to, abychom vyhrávali. A to se nám dnes nepovedlo," dodal po remíze 1:1, o kterou se v 31. minutě brankou z ofsajdu postaral Daniel Kolář.

Remíza na půdě nováčka z Jihlavy se asi nebude hodnotit nejlépe...
Určitě jsme chtěli víc. Ale průběh byl vyrovnaný, šance na obou stranách. Možná jsme měli opticky více ze hry, drželi jsme balon. Druhou půli jsme domácí přehrávali, ale bohužel jsme nedokázali proměnit šance. Domácí taky ne, takže to zůstalo tak, jako po první půli.

Překvapila vás Jihlava? Je to nováček, před sezonou ji mnozí podceňovali.
Já jsem je nikdy hrát neviděl, takže mě překvapit nemohli. Ale mají Vencu Kolouška, který je velkým fotbalistou. Kluci kolem něj jsou šikovní, dovedou hrát fotbal. Takže pro mě to až takové překvapení nebylo, já jsem s tím průběhem počítal. My jsme nebyli důrazní při standardkách, to byla naše největší chyba. Jinak jsme, myslím, zápas kontrolovali.

Vyrovnávací gól ale podle všeho padl po ofsajdu... Jak jste tu situaci viděl vy?
To se nezlobte, ale to vůbec nemám čas sledovat.

Fotbalová spravedlnost ale asi existuje, v poslední minutě František Ševinský trefil pouze tyč.
Jestli náš gól byl z ofsajdu, tak asi spravedlnost zasáhla. Ale to je fotbal. Takové góly padají. Jednou takový gól dostanete, podruhé dáte. Na to se nemůžeme koukat. Prostě to tak dopadlo a s tím se nedá nic dělat.

V nohách jste měli čtvrteční zápas v Chorzówě. Byla znát únava?
Samozřejmě jsem únavu cítil. Ale přesto si myslím, že ke konci jsme byli aktivnější. Drželi jsme balon. Kdybychom v koncovce byli trpělivější, tak jsme se prosadili a dali gól. Bohužel jsme se párkrát unáhlili a nedokázali jsme to tam dotlačit.

Jak se vůbec po duelu třetího předkola Evropské ligy motivuje na ligový duel na hřišti nováčka?
Naštěstí tady byla celkem ucházející atmosféra, na to, že se hrál první ligový zápas. Držím Jihlavským palce, aby takhle chodili lidi na každý zápas. Když je plný stadion, určitě se hraje líp, než když by bylo poloprázdno.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36