STŘELEC V SOUBOJI. Střelec sparťanského gólu Pavel Kadeřábek (vlevo) v souboji

STŘELEC V SOUBOJI. Střelec sparťanského gólu Pavel Kadeřábek (vlevo) v souboji s příbramským Josefem Divíškem. | foto: Kateřina Šulová, ČTK

Sparta - Příbram 2:1, domácí se probudili až po poločasu hrůzy

• 63
Po nevídaně bídných pětačtyřiceti minutách došli fotbalisté Sparty v duelu s Příbramí k výhře 2:1. Skóre zápasu otevřel už v úvodu hostující Trapp, po přestávce domácí skóre otočili brankami Kadeřábka a Kweukeho. U obou gólů asistoval sparťanský kapitán Jarošík.

Sparťanští fanoušci nemuseli litovat, že na zápas s Příbramí do hlediště letenského stadionu kvůli disciplinárnímu trestu nemohli. Týká se to hlavně první půle, v němž Sparta předvedla bídu a zase jen bídu.

"V poločase byla v kabině bouřka. O mně se říká, že málokdy zvýším hlas. Dělám to, jen když to situace vyžaduje a po tom, co jsme předvedli, to bylo potřeba," uvedl sparťanský trenér Vítězslav Lavička.

Po chybě brankáře Vaclíka a následném nedorozumění domácích obránců se pohodlně trefil příbramský Trapp a hosté od 5. minuty vedli.

Utkání Sparta versus Příbram ve videoreportáži

Kdo si říkal, že to sparťany probudí, hluboce se mýlil. Lavičkovi svěřenci, z nichž Kweuke nepochopitelně zůstal na lavičce, jako by mezi sebou vyhlásili soutěž, kdo zkazí víc přihrávek.

A když proti nim stál nesmírně aktivní soupeř, bylo neštěstí hotové. Sparťané se nedokázali dostat ke kloudné akci, o šanci ani nemluvě. A první střelecký pokus přišel až ve 29. minutě od Jarošíka. Kadlecovi míč evidentně překážel, nic slavného nepředváděl ani albánský útočník Balaj, příliš se nevedlo obvyklé opoře Hušbauerovi. Prvoligový fotbal tak hráli snad jen Kadeřábek a Vidlička.

Právě Vidlička zachránil tým před přestávkou, když zblokoval gólovou střelu Šlapáka. Poté měl štěstí domácí kapitán Jarošík, jeho teč Šlapákova centru skončila na horní síti Vaclíkovy branky. Tím sparťanský poločas hrůzy skončil.

Do druhé půle už podle očekávání místo nešťastníka Kadlece nastoupil Kweuke, okamžitě hru domácích oživil a v blízkosti příbramské branky se konečně začalo něco dít.

Nejprve nadějně hlavičkoval Přikryl, ale za chvíli se prosadil muž, který si to zasloužil. Ve skrumáži před gólmanem Kučerou se prosadil Jarošík, jeho hlavička šla ke Kadeřábkovi a ten rovněž hlavou pět minut po přestávce vyrovnal.

Uplynula další čtvrthodina, kapitán Jarošíkl se opět dopředu na výpomoc, na přetažený roh vyskočil nejvýš, hlavou našel Kweukeho a jeho hlavička skončila v síti.

Příbramští hráli dál sympaticky otevřeně, po jednom jejím rohu hlavičkoval zblízka Krbeček, avšak domácí gólman předvedl fantastický reflexivní zákrok a Krbeček jen nevěřícně kroutil hlavou. To se přihodilo sedmnáct minut před koncem a sparťané se pak už snažili hru a skóre kontrolovat.

Těsně před koncem mohl přidat třetí gól domácích střídající Zápotočný, ale brankář Hruška se vyznamenal.

Příbramský kouč David Vavruška si posteskl, že jeho svěřenci inkasovali góly po standardních situacích. "Oproti minulému zápasu jsme se zlepšili v defenzivě. V první půli jsme domácí prakticky do ničeho nepustili."

"Štve mě ale, že jsme dostali dva identické góly ze standardek, které kluci viděli asi osmnáctkrát. Prohráli si to sami svou nedůsledností. Mohli jsme tady něco uhrát, zvorali jsme si to sami," litoval Vavruška.