POČKEJ! Pavel Hašek z Dukly stíhá sparťana Ladislava Krejčího

POČKEJ! Pavel Hašek z Dukly stíhá sparťana Ladislava Krejčího | foto: ČTK

Obr Kweuke mi šlápl na nohu, to mi asi slezou nehty, smál se Hašek

• 21
Na první pohled vypadal spokojeně, ale v jeho hlase jste mohli rozeznat i špetku smutku. Pavel Hašek, obránce fotbalové Dukly, po půlhodině derby se Spartou proměnil penaltu a poslal svůj tým do vedení.

To ale Dukle vydrželo jen do čtvrté minuty nastavení, kdy Kweuke vyrovnal na konečných 1:1.

Utkání Dukla Praha versus Sparta ve videoreportáži

Jste s bodem, který jste sebrali Spartě, spokojený?
Před zápasem bychom výsledek 1:1 proti Spartě brali, ale teď... Situaci před vyrovnávacím gólem jsme si měli pohlídat. Ale je potřeba si přiznat, že Sparta za vyrovnáním tvrdě šla. Remíza je tedy asi spravedlivá.

Ani tu jste málem nemuseli mít. Po dvaceti minutách jste si skoro dal vlastní gól...
Já vím, to byla ta hlavička při malé domů. Víte, my to máme s Radičem (brankářem Filipem Radou) trochu jinak, potřebuje si zachytat. A i díky mně si opravdu zachytal.

Čtvrt hodiny nato jste kopal penaltu. Bylo jasné, že na ni půjdete vy?
Bylo, na penaltu jsem byl připravený už před zápasem, já a Petr Malý jsme na ně určení.

Byl jste před penaltou proti Spartě nervózní?
Ani ne, bral jsem to jako každý jiný zápas. Spíš mě trochu svazoval ten stav, bylo to 0:0 a já nás mohl poslat do vedení. Což se mi nakonec povedlo.

Jen pár desítek vteřin před koncem se vám s parťáky ale nepovedlo uhlídat Kweukeho. Čím to?
Víte, proti němu se těžko hraje, on je tak obrovskej... Jednou mi šlápl na nohu a teď mám trochu pocit, že mi na ní slezou všechny nehty.

Ale za remízu se Spartou tahle osobní oběť stála, ne?
Asi ano, jak říkal před zápasem Patrik Gedeon: Hlavně neprohrát! A Patrik je náš kapitán, takže s ním musím souhlasit.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37