Boleslavský Jakub Mareš (vlevo) a teplický Ján Chovanec v úvodním kole nového

Boleslavský Jakub Mareš (vlevo) a teplický Ján Chovanec v úvodním kole nového ročníku. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Teplice - Boleslav 1:0, vyloučení ani penalta tým o výhru nepřipravily

• 13
Tepličtí fotbalisté přes dvacet minut hráli bez vyloučeného Ljevakoviče, pak ještě čelili pokutovému kopu, ale stejně vyhráli. Vydřené body jim zařídil Mahmutovič krátce po přestávce a zařídil tak vítěznou ligovou premiéru pro kouče Přerosta.

Utkání Teplice versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Když Teplice vedly 1:0, v 68. minutě se po druhé žluté kartě poroučel Ljevakovič.

Vzápětí stoper Rosa odvrátil míč z brankové čáry a sudí Adámek odpískal pokutový kop. Míč si nachystal Mareš, vystřelil k tyči, ale gólman Grigar svého bývalého spoluhráče vychytal.

"Vyloučení a penalta byly zlomové momenty, naštěstí to pro nás dopadlo dobře," oddechl si teplický trenér Lukáš Přerost při své ligové premiéře v roli hlavního kouče.

V nastavení ještě dostal druhou žlutou kartu i hostující Magera. Boleslav v Teplicích prohrála poprvé po pěti letech.

"Konec byl hektický, soupeř to ubojoval, doslova umlátil. Já myslím, že by tomu zápasu slušela remíza," prohlásil boleslavský kouč Miroslav Koubek.

Prvních dvacet minut byli hosté aktivnější ve středu pole. Pak totiž začaly být mnohem nebezpečnější Teplice.

Poprvé po rychlé akci ve 21. minutě na poslední chvíli zastavil hostující stoper Rolko pozdějšího hrdinu Mahmutoviče, ale tepličtí zjistili, že soupeřově obraně chybí rychlost. A Teplice toho využívaly často. Mahmutoviče v další šanci podle rozhodčích čistě zastvil brankář Miller, který zastoupil zraněného Šedu, jenž se sebezapřením dochytalčtvrteční zápas Evropské ligy na Islandu.

Boleslav se nezvedla ani po poločase, spíš naopak. Už po dvaceti vteřinách sebral Rolkovi míč Čajič a sám před Millerem těsně minul, pak zase z pravé strany vápna pálil těsně mimo Vůch. Třetí teplická šance během pěti minut už ale gólem skončila - Vůch z levé strany prostrčil na Mahmutoviče, který usměrnil míč k vzdálenější tyči.

"Pro mě nepochopitelně jsme druhou půli začali laxně, málo intenzivně. Soupeř tím získal sebevědomí, začal mít navrch. Vyloučení a penalta nám pak dala znovu šanci, kterou jsme nevyužili," řekl Koubek.

Teplice však dohrávaly zápas v obavách o udržení výhry. Rozhodčí Adámek nejdřív podruhé vytáhl žlutou kartu na teplického Ljevakoviče, to kvůli souboji na půlce s Nešporem, a za minutu nechal Boleslav kopat i penaltu kvůli údajné ruce Rosy při blokování střely, byť to záznam neprokázal.

Domácí to nemuselo tolik mrzet - střelu teplického odchovance Mareše k tyči
Grigar vyrazil, což hosty zlomilo definitivně. Navíc se v závěru poměr sil na hřišti úplně otočil - Rolko se při bránění teplického brejku v 86. minutě zranil a už se na hřiště nevrátil, za další tři minuty ho do kabiny následoval po druhé žluté i Magera.

"První půle se nám moc nevedla, byli jsme zbytečně bojácní, ale časem jsme si vytvořili čtyři šance a zjistili, že to půjde. O přestávce jsme si řekli, že musíme být aktivnější. Pak nám jedna taková situace vyšla a Boleslav musela otevřít hru, což nám dalo prostor na čtyři pět dalších šancí. Kdybychom jednu proměnili, bylo by jasno mnohem dřív," prohlásil Přerost.