Sparťanský trenér Vítězslav Lavička.

Sparťanský trenér Vítězslav Lavička. | foto: Michal Růžička, MAFRA

Chyběla nám kvalita v útočné fázi, konstatoval sparťanský kouč Lavička

• 466
Když měl trenér sparťanských fotbalistů Vítězslav Lavička po remíze s domácí Duklou zhodnotit zápas, jeho rozpaky byly patrné. Slova hledal asi deset vteřin, než řekl: "Chtěli jsme víc než bod, ale vzhledem k průběhu zápasu ho bereme."

Letenský tým na Julisce vyrovnal na konečných 1:1 až ve čtvrté minutě nastaveného času.

"Až další zápasy ukážou, jakou má ten bod cenu," dodal Lavička.

Utkání Dukla Praha versus Sparta ve videoreportáži

Co dále Lavička k nerozhodnému výsledku řekl:

K prvnímu poločasu
V útočné fázi jsme si vytvořili optickou převahu, jenže Dukla hrála dobrý obranný blok a nám chyběla kvalita v koncovce. Špatně jsme řešili situace v poslední třetině hřiště.

K penaltě ve 30. minutě
Naše chyba. Nezvládli jsme součinnost na pravé straně. Soupeř na takovou chybu čekal trpělivě. Možná na to měl vliv i fakt, že oba hráči, přes které Přeučil procházel, tedy Gil a Švejdík, jsou v našem mužstvu noví. Musíme si tuto situaci probrat u videa.

K druhému poločasu
Po přestávce naše aktivita pokračovala, ale v některých fázích mi naši hráči připadali jako házenkáři. Ne a ne najít skulinku, kudy tím obranným valem projít do koncovky. A když už jsme do ní prošli, chyběla přesnost.

K drtivému tlaku v závěru
Vsadili jsem na nakopávané míče, proto jsem dopředu poslal vysoké hráče včetně Jarošíka. Jsem rád, že to nakonec vyšlo. A i když šlo jen o vyrovnání, ukázalo to na dobrý charakter týmu.

K absenci zraněného Matějovského
Marek je kvalitní konstruktivní fotbalista s výbornou překvapivou přihrávkou a tyhle jeho schopnosti nám právě v té poslední třetině hřiště chyběly. V těchto prostorech jsem postrádal kvalitu, lepší pohyb, součinnost a překvapivé prostrčení míče do šance. Tohle všechno by s Matějovským jistě bylo lepší.

K nováčkům Gilovi a Švejdíkovi
Pro Gila to vůbec nebylo jednoduché, protože si teprve zvyká na jiný styl hry. Ale až si zvykne, bude platný. Pro Švejdíka to byl prestižní zápas, protože na jaře ještě hrál za Duklu. V obranné hodně soubojů vyhrál a nezklamal. A že oba byli u té penalty, o tom už jsem mluvil, hodně mi ukáže video.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36