JE TO MARNÝ. Radim Vrbata z Phoenixu se marně snaží, puk je zase v lapačce gólmana Jonathana Quicka, který ve druhém finále Západní konference vychytal nulu | foto: Reuters

Los Angeles vyrovnalo rekord NHL a opět je blíž finále Stanley Cupu

• 40
Suverénní jízda v play-off hokejové NHL v podání Los Angeles nebere konce. V úterý si Kings připsali už sedmou venkovní výhru v řadě, čímž vyrovnali ligový rekord. Po výsledku 4:0 vedou ve finále Západní konference nad Phoenixem už v poměru 2:0 na zápasy.

Bilance Los Angeles z dosavadního průběhu play-off čítá úctyhodných deset výher z jedenácti startů. Hned v prvním kole smetli Kings vítěze základní části z Vancouveru 4:1 na zápasy a od té doby si drží neporazitelnost.

Se St. Louis se totiž vypořádali v nejkratší možné době 4:0 na zápasy a podobný průběh zatím nabírá i finále Západní konference proti Phoenixu. Po úterním triumfu 4:0 totiž svěřenci kouče Darryla Suttera vyrovnali rekord NHL v sedmi venkovních triumfech za sebou a odskočili tak do vedení v sérii 2:0 na zápasy.

Hlavními strůjci posledního úspěchu Los Angeles byli brankář Jonathan Quick, jenž na svou druhou nulu letošního play-off potřeboval 24 zákroků, a autor hattricku centr Jeff Carter. Hosty poslal do vedení ve 14. minutě Dwight King a poté si utkání podmanil zmiňovaný Carter. Své střelecké představení zahájil v 25. minutě a hattrick završil dvěma přesilovkovými zásahy z 39. a 53. minuty.

Phoenix utkání dohrával bez dvou klíčových útočníků. Do kabin po vyloučení předčasně putovali kapitán Shane Doan a také český centr Martin Hanzal.

Výsledek:

Finále Západní konference, 2. zápas:

Phoenix - Los Angeles 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky:
14. King (Doughty, Lewis), 25. Carter (Penner, Richards), 39. Carter (Kopitar, Williams), 53. Carter (Kopitar, Brown). Střely na branku: 24:40. Diváci: 17 149. Stav série: 0:2.