Daniel Veselý v dresu Slavie.

Veselý po premiérovém gólu: Snad to děda viděl a má radost

• 2
Od slávistického trenéra Martina Poustky to byl geniální tah. Šest minut před koncem duelu s Bohemians 1905 poslal na hřiště mladého útočníka Daniela Veselého, jenž za několik okamžiků rozhodl o vítězství Slavie v posledním pražském derby sezony. Prvním ligovým gólem v životě.

"Trenér mi řekl, abych rozhodl. Tak jsem rozhodl," usmál se dvacetiletý příslušník čtvrté generace legendární slávistické dynastie Veselých po vítězství Slavie 3:1.

Danieli, co by na váš gól řekl děda František, kdyby ještě žil?
Určitě by byl šťastný. Snad ten gól odněkud viděl a má velkou radost.

Víte, kolik vteřin jste po vystřídání na gól potřeboval?
Přesně to samozřejmě nevím, nicméně před gólem jsem měl jen jeden dotyk s míčem. Dal jsem ho Lukáši Jarolímovi, který se pak dostal zády k brance a přihrál mi zpět. Já už pak jen střílel svojí silnější levačkou. Snadná práce.

Utkání Slavia versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

Myslíte, že vám premiérová trefa pomůže do základní sestavy?
To nedokážu říct, tohle záleží především na trenérovi. Hlavně jsem rád, že jsem pomohl týmu k vítězství.

To se nerodilo lehce. Vedli jste, soupeř vyrovnal a o výhře jste rozhodli až v posledních pěti minutách...
Je pravda, že tenhle zápas z našeho pohledu nebyl úplně ideální. Ale konečně jsme aspoň měli štěstí a dali tři góly.

Co Slavii celou sezonu chybělo, aby stejně jako proti Bohemians dala v jednom duelu tři branky?
Měli jsme problémy v útočné fázi, možná nám v ní chybělo víc důrazu. Chtělo to jít do vápna ve větším počtu hráčů a hrát třeba i na nějaký šťastný gól. Tohle je nutné do příští sezony změnit, musíme pracovat trochu jinak. Teď se ale těším na týmovou večeři, kde oslavíme i ten můj první gól.