Olomoučtí fotbalisté po posledním zápase v sezoně děkují fanouškům. S nimi se

Olomoučtí fotbalisté po posledním zápase v sezoně děkují fanouškům. S nimi se loučí i trenér Petr Uličný. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Olomouc - Dukla 2:1, rychlý gól předznamenal olomoucké vítězství

• 10
Vítěz domácího poháru zakončil sezonu poznamenanou devítibodovým odpočtem za korupci výhrou nad pražskou Duklou 2:1. Olomouc vedla od druhé minuty, hosté sice rychle vyrovnali, ale Schulmeister po přestávce dal vítězný gól.

Utkání Olomouc versus Dukla Praha ve videoreportáži

Fotbalisté Dukly ve středu sebrali Spartě titul, ale do zápasu 30. kola v Olomouci nastoupili s řadou náhradníků a na domácí tým nestačili.

Sigma se před utkáním rozloučila s Uličným i s kapitánem Radimem Kučerou a oslavy záchrany a zisku poháru začala parádně. Už ve 2. minutě skóroval Varadi po výstavní přihrávce Nepožitka.

Hostům sice citelně chyběl nejlepší střelec Lietava, který pykal za čtyři žluté karty, ale ani bez něj nehodlali hrát roli obětního beránka. V 11. minutě utekl Pázler a druhou dorážku Svatonského už Hanáci nedokázali zblokovat. Hned z dalšího útoku nebezpečně hlavičkoval Marek.

Sigma přišla o Škerleho, který se při obranném zákroku zranil. Ve 23. minutě vyzkoušel Zlámala Hanousek, domácí brankář vyrazil na roh. Olomouc odpověděla po půlhodině hry Ordošovou hlavičkou, pro kterou musel k tyči debutující brankář Kučera.

Hned po přestávce znovu zahrozili hosté. Za obranu Sigmy se dostal Marek, ale Zlámal byl u něj včas. V 56. minutě se však po Navrátilově přiťuknutí trefil z hranice šestnáctky Schulmeister a poslal Sigmu do vedení.

Hosté mohli srovnat v 72. minutě, ale Hanousek zblízka minul odkrytou branku. V závěru pak domácí dvakrát podržel brankář Zlámal, který zneškodnil střelu Sklenáře i hlavičku Hanouska.

Pak se na hřišti objevil dlouholetý kapitán Kučera, aby si připsal svůj 325. a poslední ligový zápas v kariéře. Diváci ho odměnili potleskem, stejně jako celý tým, který se i přes devítibodový odpočet za korupci zachránil v lize a jako přídavek vyhrál pohár.

Loučící se trenér Petr Uličný měl po svém 416. ligovém zápase důvod ke spokojenosti. "Jsem rád, že se mi rozlučka povedla, protože to vůbec nebylo jednoduché. Dukla hrála výborný kombinační fotbal, trenéři Kozel se Suchopárkem mají své hráče dobře vychované," řekl Uličný.

Jeho protějšek Luboš Kozel viděl zápas, v němž oběma týmům už o nic nešlo. "Zase jsme brzy inkasovali, ale srovnali jsme a byli jsme více než rovnocenným soupeřem. Dojeli jsme na proměňování brankových příležitostí. Minimálně čtyři tam byly a po jedné chybě jsme inkasovali," posteskl si Kozel.