Obránce Roman Hamrlík (vlevo) z Washingtonu bojuje o puk s Arťjomem Anisimovem

Obránce Roman Hamrlík (vlevo) z Washingtonu bojuje o puk s Arťjomem Anisimovem z New York Rangers. | foto: Profimedia.cz

Washington si proti Rangers vynutil rozhodující sedmý zápas

• 31
Posledního účastníka pro letošní finále konferencí play-off NHL určí až sedmý zápas série 2. kola mezi Washingtonem a Rangers. Rozhodla o tom středeční výhra Capitals na domácím ledě v poměru 2:1, po které je stav 3:3 na zápasy.

Trpký konec pátého duelu, ve kterém ztratili vedení jen pár vteřin před koncem řádné hrací doby a v následném prodloužení hned ve 2. minutě neubránili přesilovku soupeře, se na výkonu hokejistů Washingtonu ve středečním šestém pokračování série proti Rangers vůbec nepodepsal.

Capitals se postavili vyřazení z play-off už po 88 vteřinách hry, když v početní převaze otevřel skóre kapitán Alex Ovečkin. Na další gól se čekalo až do poloviny duelu, kdy se opět prosadili domácí.

Klíčový druhý zásah přidal Jason Chimera. Jeho čtvrtá branka v play-off byla totiž nakonec tou rozdílovou poté, co pro Rangers již téměř tradičně v poslední minutě korigoval stav Marián Gáborík.

O soupeři New Jersey pro finále Východní konference se tak rozhodne až v sobotním střetnutí na ledě newyorské Madison Square Garden. "Tak jsme to chtěli. Hned na samotném začátku nikdo neočekával krátkou sérii," vyjádřil se před rozhodujícím sedmým kláním brankář Washingtonu Braden Holtby, jenž naposledy pochytal Rangers 30 střel a byl zvolen první hvězdou.

Výsledek:

2. kolo, Východní konference - 6. zápas:

Washington - NY Rangers 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
2. Ovečkin (Backström, Green), 31. Chimera (Carlson) - 60. Gáborík (Girardi, Stepan). Střely na branku: 23:31. Diváci: 18 506. Stav série: 3:3.