OLOMOUCKÁ RADOST. Fotbalisté Olomouce se radují ze vstřeleného gólu. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Hradec Králové - Olomouc 1:2, kiks gólmana dal hostům jistotu záchrany

• 4
Fotbalisté Olomouce se definitivně zachránili v první lize. K výhře 2:1 nad Hradcem jim pomohla i nepochopitelná chyba domácího brankáře Koubka, po které Ordoš vstřelil první gól. Druhý přidal Klesnil. Za hosty už jen snížil z penalty Dvořák.

Utkání Hradec Králové versus Olomouc ve videoreportáži

Duel začal slavnostně - poděkováním oběma trenérům, domácímu Kotalovi i hostujícímu Uličnému. První odchází po třech letech z Hradce do Jablonce - a na památku dostal dres s číslem 101 symbolizujícím počet utkání, v nichž vedl černobílý tým.

Druhý před jedenácti lety postoupil s Východočechy do první ligy a už před časem oznámil, že po sezoně definitivně skončí s trénováním. Navíc před týdnem dovedl Olomouc k triumfu v domácím poháru.

"Jsem vyšťavený borec, který se musí věnovat zálibám: pivečko, vínečko, tenis, přátelé, zapívat si. Manželka chce, abych žil, a tyhle pokřiky a prohry v nastavení člověka zabíjejí," řekl Uličný. Ze Sigmy, s níž spojil velkou část trenérské kariéry, definitivně neodchází. "Vedení mi slíbilo, že budu pokračovat jako konzultant."

Začátek se asi více zamlouval mladšímu Kotalovi. Hradec byl mírně aktivnější, jenže jako vždy málo efektivní v koncovce.

Hrozil především střelami z větší vzdálenosti. Poděbradského pokus však vyrazil gólman Zlámal na roh a poradil si také se Šislerovou střelou mířící do středu branky.

V největší hradecké šanci neskóroval zadák Hochmeister: Osm minut před přestávkou tečoval Janouškovu hlavičku nad břevno.

Loučící se Uličný dostal nečekané dárky od domácích hráčů. Nejprve od mladíka v brance Koubka, který špatně vykopl, míč sebral Ordoš a po kličce brankáři poslal ve 39. minutě hosty do vedení. Druhý dárek nachystal Uličnému Černý, po jeho chybě vyslal Nepožitek do šance Klesnila a byl z toho druhý gól.

V 79. minutě zatáhl Dreksa za dres Dvořáka, nejlepší domácí střelec nedbal pověry, že faulovaný hráč nemá kopat penaltu, a střelou do středu branky snížil. Mírný tlak na konci už Hradci nepomohl - poslední domácí zápas kouč Kotal prohrál.

"Chtěl bych klukům popřát, aby se jim dál dařilo. A aby vylepšili koncovku. Na šanci se strašně nadřeme. Máme sice nějaké střely z dálky, ale fotbal se rozhoduje v pokutovém území," řekl končící hradecký trenér.