Z CESTY! Sparťanský útočník Leonard Kweuke s míčem prochází kolem Jana Moravce z Bohemians. | foto: ČTK

Sparta - Bohemians 1:0, trápení uťal Hušbauer a odvrátil blamáž

• 164
Sparťanští fotbalisté byli blízko další blamáže, jejich herní bezradnost a trápení v koncovce proti předposlednímu týmu ligy ukončil až v 71. minutě Hušbauer. V posledních minutách těsný náskok domácí proti Bohemians 1905 zoufale bránili.

Utkání Sparta versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

Sparťané navzdory vydřenému vítězství zvýšili šance na titul, protože vedoucí Liberec už v pátek remizoval 0:0 se Slováckem.

Na první místo Spartě chybějí dva body, třetí Plzeň po výhře v Mladé Boleslavi ztrácí na Liberce tři body.

Sparta proti Bohemians sice měla velkou převahu, ale do vyložených šancí se nedostávala. Sice na branku Sňozíka vyslala 21 střel, ale do sítě se dostala jen jediná. V 71. minutě si chytře vyměnili míč Holek s Hušbauerem, který z levé strany pokutového území překonal Sňozíka.

"Byl to boj o gól. Když dlouho nepřicházel, měli jsme strach, aby hráči neznervózněli a zůstali trpěliví. Nakonec jsme se dočkali," ulevil si sparťanský kouč Martin Hašek.

Po prohře ve finále Poháru České pošty posadil sparťanský trenér Hašek na lavičku mladíka Jakuba Brabce a do obranné čtveřice se zatáhl zkušený Jarošík. Letenští udělali změnu také na pravém kraji defenzivy, kam se poprvé od 21. kola vrátil Vidlička a Přikryl se posunul do zálohy místo potrestaného Sionka.

Zápas se od úvodních minut proměnil ve sparťanské dobývání hostující obrany. Bohemians přijeli na Letnou s hlubokým blokem a většinu první půle strávili v sevření na vlastní polovině. Favorita ovšem dlouho nepouštěli do šancí a Letenští znovu dokazovali, jak velké problémy jim dělá, pokud mají na domácím stadionu překonávat defenzivně laděného soupeře.

Nejvíce starostí dělal Bohemians rychlonohý Přikryl, který dvakrát postupoval do vápna, ale pokaždé místo střely ještě hledal spoluhráče a z akce tak nebylo nic. Sňozíka poprvé zaměstnal až v 39. minutě Hušbauer, hostující brankář jeho dalekonosnou střelu raději vyboxoval. Vzápětí v těžké pozici netrefil balon opět agilní Přikryl.

Do druhého dějství vstoupila Sparta mohutným náporem a za úvodních dvanáct minut si vytvořila dvě stoprocentní šance. V 55. minutě se hnal sám nabranku Přikryl, Bartek ve spolupráci se Sňozíkem ale obrovskou možnost zastavili.

Vzápětí po Kweukeho střele z otočky zachránilo hosty břevno. Obrana Bohemians odolávala narůstajícímu tlaku až do 71. minuty.

"Ten tlak Sparty celý zápas nešlo vydržet. Nám se tentokrát nedařilo z defenzívy vyážet do brejků. Bylo to i díky kvalitní hře Sparty," řekl hostující kouč Jozef Weber.