JUPÍ.  Marián Gáborík  (vlevo) vstřelil rozhodující branku proti Washingtonu až

JUPÍ. Marián Gáborík (vlevo) vstřelil rozhodující branku proti Washingtonu až ve 115. minutě. S gratulací spěchají jeho spoluhráči z NY Rangers Carl Hagelin a Marc Staal (vpravo).

Gáborík ve 115. minutě ukončil hokejový maraton. Erat asistoval u výhry

• 26
Až v patnácté minutě třetího prodloužení padla rozhodující branka utkání 2. kola play-off NHL mezi Washingtonem a Rangers. Šťastným střelcem byl slovenský kanonýr Marián Gáborík, jenž zařídil New Yorku výhru 2:1PP a vedení v sérii ve stejném poměru 2:1 na zápasy. V dalším utkání Nashville i bez suspendovaných hříšníků porazil Phoenix 2:0 a vrátil se do hry v sérii.

Přestože se odehrály téměř dva zápasy v řadě za sebou, viděli diváci v aréně Verizon Center pouze tři góly a navíc dva z nich k jejich velké nelibosti skončily v síti domácího brankáře Bradena Holtbyho.

Mladý Kanaďan, jenž v play-off dostává i nadále důvěru před již uzdraveným Michalem Neuvirthem, poprvé lovil puk ze sítě v 27. minutě. Přesilovou hru hostujících Rangers využil kapitán Ryan Callahan. Asistence si připsali obránce Michael Del Zotto a útočník Marián Gáborík, jehož velká chvíle v zápase teprve měla přijít.

Washington dokázal srovnat na 1:1 ještě v průběhu druhé třetiny. Svou dravostí v útočném pásmu se o to zasloužil zadák John Carlson. Skóre 1:1 pak vydrželo díky skvělým zákrokům Holtbyho a Henrika Lundqvista až do závěru třetího prodloužení.

Nejdelší utkání letošního play-off ukončil až zmiňovaný Gáborík, jehož ve 115. minutě domácí obrana nechala trestuhodně neobsazeného v prostoru před brankou.

Centr Brad Richards od zadního mantinelu slovenského reprezentanta okamžitě uvolnil a hokejisté New Yorku mohli slavit výhru 2:1 z prodloužení a zároveň vedení v sérii stejným poměrem. Pro Gáboríka to byl teprve druhý gól v letošním play-off, přičemž ten první zaznamenal v otevíracím duelu série prvního kola proti Ottawě.

Nashville se vrátil do hry o postup

Po dvou porážkách z ledu Phoenixu gólman Pekka Rinne konečně soupeři ve druhém kole play-off Západní konference ukázal, proč je mezi třemi nominovanými brankáři na letošní Vezina trophy.

Finský gólman pochytal v utkání číslo tři všech 32 ran Coyotes a výrazně se tak zasloužil o výhru Nashvillu 2:0, díky níž tým českého útočníka Martina Erata snížil sérii na 1:2 na zápasy a vrátil se do hry.

Právě třebíčský rodák asistoval u v pořadí druhé branky Predators, když v útočném pásmu vybojoval puk a umožnil tak dvojici Sergej Kosticyn - Mike Fisher zvýšit na 2:0. Vše se událo v 10. minutě, přičemž o otevření skóre se zasloužil v čase 8:10 po chybné rozehrávce brankáře Mikea Smitha forvard David Legwand.

Nashville si připsal důležitou výhru, přestože v jeho sestavě chyběli suspendovaní útočníci Alex Radulov a Andrej Kosticyn. O jejich provinění čtěte více ZDE.

2. kolo, Východní konference - 3. zápas:

Washington - NY Rangers 1:2 v třetím prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:1)
32. Carlson - 27. Callahan, 115. Gáborík. Střely na branku: 46:49. Diváci: 18 506. Stav série: 1:2.

2. kolo, Západní konference - 3. zápas:

Nashville - Phoenix 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
9. Legwand, 10. Fisher (Erat). Střely na branku: 26:32. Diváci: 17 113. Stav série: 1:2.