STŘÍDÁNÍ STRÁŽÍ. Hokejisté Los Angeles Kings dostali soupeře ze St. Louis do

STŘÍDÁNÍ STRÁŽÍ. Hokejisté Los Angeles Kings dostali soupeře ze St. Louis do úzkých. Ve třetí třetině se prohazovali brankáři: Brian Elliott (1) a Jake Allen. | foto: AP

Los Angeles jde do trháku nad St. Louis, Ovečkin trefil Washingtonu výhru

• 70
Stejně jako v úvodním kole play-off hokejové NHL i další boje v Západní konferenci nabírají zcela jednoznačný průběh. Po Phoenixu totiž vede už 2:0 na zápasy také Los Angeles díky pondělní výhře 5:2 na ledě St. Louis. Naopak vyrovnání na 1:1 na zápasy si zajistil Washington proti Rangers trefou Alexe Ovečkina, jenž v 53. minutě během přesilovky upravil skóre na 3:2 pro Capitals.

V prvním kole play-off skončily tři ze čtyř sérií Západní konference po hladkém průběhu 4:1 na zápasy. Jen souboj Phoenixu s Chicagem se protáhl na šest dílů - 4:2.

V obdobném duchu pokračuje i druhé kolo dané konference, když den po zopakovaném úspěchu Phoenixu nad Nashvillem (aktuálně 2:0 na zápasy pro Coyotes) se podruhé radovali také hokejisté Los Angeles na ledě St. Louis.

VELKÁ GRATULACE. Dustin Penner z Los Angeles gratuluje ke gólu do sítě soupeřů ze St. Louis Blues. "Králové" mají nakročeno do finále konference.

Po úvodní výhře 3:1 zvítězili Kings v pondělí ještě jednoznačnějším skóre 5:2. O svém triumfu rozhodli už v zahajovací třetině, kterou vyhráli rozdílem třídy v poměru 4:0. Již po 31. vteřinách hry otevřel skóre Mike Richards, na kterého navázali v 19. minutě Jeff Carter společně s dvougólovým střelcem z 15. a 20. minuty Anže Kopitarem.

Když se těsně po zahájení druhé třetiny prosadil domácí Andy McDonald, přispěchalo Los Angeles s rychlou odpovědí. V 22. minutě totiž hostům vrátil čtyřgólový náskok Justin Williams. V závěrečné dvacetiminutovce pak ještě Jonathana Quicka podruhé překonal Matt D'Agostini, z pohledu vývoje skóre to však byla pouze kosmetická úprava.

Domácím Bluesmanům v sestavě citelně chyběl kvůli zranění klíčový zadák Alex Pietrangelo. První hvězdou utkání byl vyhlášen dvougólový Kopitar, následován kapitánem vítězů Dustinem Brownem (0+3).

Ovečkin trefil Washingtonu vyrovnání série

Úvodní měření sil mezi Rangers a Washingtonem skončilo výhrou domácích Blueshirts 3:1. Kouč hostujících Capitals Dale Hunter však snad ani neuvažoval o změně na brankářském postu a do odvetného souboje opět nasadil ze základní části až třetího gólmana Bradena Holtbyho. Vyplatilo se. Mladý Kanaďan totiž pochytal 26 puků a byl vyhlášen první hvězdou zápasu, ve kterém Washington díky těsné výhře 3:2 vyrovnal sérii na 1:1 na zápasy.

Tým z hlavního města USA prožil parádní vstup do utkání. Góly z 13. a 18. minuty v podání Mikea Knublea a Jasona Chimery si totiž rychle vypracoval dvougólový náskok.

Rangers se ale dokázali vrátit do zápasu, když ještě před prvním odchodem do kabin snížil Brad Richards a vyrovnání na 2:2 zařídil v 47. minutě při přesilové hře kapitán Ryan Callahan.

Po využité početní převaze domácího New Yorku však ze stejné herní situace udeřili také hosté. Běžela 53. minuta, když Washingtonu vrátil vedení Alex Ovečkin. Na třetí trefu v letošním play-off z hole ruského forvarda již pak nikdo nedokázal zareagovat.

"Ovi je týmový hráč. Je si dobře vědom, čím si jeho spoluhráči musí projít v závěru zápasu. Bojovat a blokovat střely soupeře. To dokáže ocenit a na druhou stranu je pak plný sil pro přesilovky," komentoval kouč Hunter limitovaný ice-time největší hvězdy týmu během bojů v play-off. V pondělí Ovečkin odehrál jen necelých čtrnáct minut, přesto se dostal k sedmi střeleckým pokusům na branku Henrika Lundqvista a z daného pohledu byl nejaktivnějším hráčem celého duelu.

Východní konference - 2. zápas:
NY Rangers - Washington 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
20. B. Richards, 47. Callahan - 13. Knuble, 18. Chimera, 53. Ovečkin. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.200. Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápas:
St. Louis - Los Angeles 2:5 (0:4, 1:1, 1:0)
21. McDonald, 46. DúAgostini - 15. a 20. Kopitar, 1. M. Richards, 19. J. Carter, 22. Justin Williams. Střely na branku: 29:21. Diváci: 19.366. Stav série: 0:2.