Obránce Zdeno Chára z Bostonu (vlevo) se po prohraném duelu zdraví s hvězdou

Obránce Zdeno Chára z Bostonu (vlevo) se po prohraném duelu zdraví s hvězdou Washingtonu Alexandrem Ovečkinem. | foto: AP

Washington v nejvyrovnanější sérii historie vyřadil obhájce Stanley Cupu

• 159
Naděje hokejistů Bostonu, že se stanou prvním celkem se dvěma Stanley Cupy v řadě po Detroitu slavícím v ročnících 1997 a 1998, se ve středu rozplynuly. Za vším stál gól útočníka Washingtonu Joela Warda ze třetí minuty prodloužení sedmého zápasu. Capitals vyhráli 2:1PP a v historicky nejvyrovnanější sérii NHL uspěli nejtěsnějším rozdílem 4:3 na zápasy.

Poprvé v historii play-off NHL skončila sedmidílná série v každém duelu nejtěsnějším rozdílem jediné branky (Boston - Washington: 1:0PP, 1:2PP, 4:3, 1:2, 3:4, 4:3PP, 1:2PP).

Roman Hamrlík (WAS), 7z. - 3b.(0+3)

Čtyřikrát, včetně rozhodující sedmé konfrontace, se v bitvě mezi Bostonem a Washingtonem prodlužovalo. V dalších dvou zápasech se pak o vítězi rozhodlo až v posledních dvou minutách řádné hrací doby.

"Bylo to hodně těsné. Za své výkony v sezoně se rozhodně nemusíme stydět," řekl po vyřazení kapitán Bruins Zdeno Chára, jehož tým v řádné hrací době vyrovnal na 1:1 v 35. minutě zásluhou útočníka Tylera Seguina.

Mladý Kanaďan svou druhou trefou v play-off v prostřední hrací části umazal úvodní gól po jemné teči domácího Matta Hendrickse ze 12. minuty. Skóre 1:1 pak vydrželo až do třetí minuty prodloužení, kdy si vzal rozhodující slovo washingtonský Joel Ward.

Sváteční střelec z kádru Capitals se společně s Mikem Knublem zmocnil zblokovaného puku ve středním pásmu po nevydařeném nahození Bostonu a z rychlého brejku 2 na 1 uspěl proti Timu Thomasovi bekhendovou dorážkou. Branku vítězů opět hájil rozchytaný Kanaďan Braden Holtby, přestože uzdravený Michal Neuvirth (Tomáš Vokoun je stále na marodce) je již od pátého duelu série k dispozici na střídačce.

POSTUP JE NÁŠ. Nadšení hokejisté Washingtonu poté, co vyřadili Boston.

PARÁDA, POSTUPUJEME. Brankář Washingtonu Braden Holtby se raduje společně s hvězdou týmu Alexandrem Ovečkinem. Se svými spoluhráči právě vyřadili obhájce Stanley Cupu Boston.

Kromě aktuálně nehrajícího brankářského tandemu Neuvirth - Vokoun mohl slavit postup přímo na ledě zkušený obránce Roman Hamrlík. Účinkování na zámořských kluzištích naopak pro tuto sezonu skončilo pro Davida Krejčího. Loňský lídr produktivity celého play-off letos v sedmi startech nastřádal jen tři body za gól a dvě přihrávky.

Jak Washington, tak už dříve postupující Philadelphia si na svého soupeře pro 2. kolo musí ještě počkat. Ve čtvrtek vše rozsoudí poslední dva sedmé zápasy úvodního kola mezi Rangers s Ottawou a Floridou s New Jersey.

Výsledek:

Východní konference - 7. zápas:

Boston - Washington 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
35. Seguin - 12. Hendricks, 63. J. Ward. Střely na branku: 32:27. Diváci: 17 565. Konečný stav série 3:4.